10 pildistamisnippi, et kinnisvara müük oleks kiirem

1-ID2296332
Mida rohkem põrandapinda on näha, seda suurem tundub ka tuba.

Kenad fotod, mis rõhutavad sinu kodu õigeid elemente ning varjavad ebaolulist, meelitavad huvilisi sinu korterit või maja vaatama. Kinnisvaraportaalis KV.EE on ilusate piltidega kuulutused alati vaadatumad ning et ka sinu kodu saaks väärilise tähelepanu osaliseks, siis siin on mõned lihtsad näpunäited, mida kasutavad ka professionaalsed fotograafid sisekujunduste pildistamisel. Seejuures ei pea sa olema fotograaf, kuid alltoodud 10 nippi võivad aidata sul oma kodu kiiremini müüa.

1. Pildista madalalt. Üks olulisi tegureid sisekujunduse pildistamisel on see, kui kõrgelt maapinnast sa pildi teed. Paljud fotograafid pildistavaid interjööre ca 1 meetri kõrguselt põrandast. Mida rohkem põrandapinda on näha, seda suurem tundub ka tuba.

2_ID2260098
Värvi kordumine loob terviku.

2. Pildista otse ja toa kõige kaugemast nurgast. Nii mahutad pildile kõige rohkem. Püüa sättida kaamera nii, et see oleks otse, ei kalduks üles ega alla poole. Värvi kordumine, pildil roosa toon seinamaalilt ja küünaldelt voodini, loob ühtse terviku ja jätab nii elegantsema mulje. Pildile tasub püüda ka üldplaani, kus on näha ruumide liigendus ja tubade asetus. Pildistage nii, et uksed ja trepid erinevatesse tubadesse oleks näha ja uste olemasolul tehke need lahti, nii näeb vaataja, mis tuba millise ukse taga on.

3. Korista ruumid ülearusest ja korrasta kõik fotole jääv. Jälgi, et fotole ei jääks pesunuustikuid, rõivatükke, pudeleid, pesemata nõusid, liigselt laste mänguasju ja muud. Foto on halastamatu ja toob esile kõik need asjad, millega sa oled harjunud, kuid mis ei pruugi meeldida ostjale.

4. Kasuta võimalusel tavalist objektiivi, ära liigselt zoomi. Pildista pigem seda osa ruumist, mis on kõige enam rõhutamist väärt. Enamasti pildistatakse kodusid “seebikarpidega”, millel on zoom-objektiiv. Kui objektiiv on “väljas”, on pildinurk kõige laiem ja objektid võivad olla moonutatud. Pead jälgima, et objektid oleksid õigel kaugusel üksteisest ja et moonutus oleks võimalikult väike nii õues kui ka sees.

5_ID1911945
Pildil on esile tõstetud imelist loomulikku valgust, mis annab fotole pehmust.

5. Ära kasuta välku. Välk moonutab paljusid koduseid elemente ja värvitoone ning rõhutab pigem neid, millele liigset tähelepanu ei ole vaja tõmmata. Ka muudab välklamp ruumi 3D asemel kahedimensioonilisemaks.

6. Kasuta võimalusel statiivi. Enamasti ei ole ruumis valgust piisavalt, statiiv aitab kaameral püsida stabiilsena ja nii väldite uduseid pilte. Statiivi puudumisel proovi toetada kaamera vastu uksepiita, seina, kappi – lähtudes sellest, kus sa ruumis asud.

7_ID2268981
Põlevad valgustid teevad ruumi hubasemaks.

7. Valgustite eksponeerimisega pildil annad vaatajale aimu erinevatest valgustamise võimalustes elamises ning ühtlasi suunate vaataja pilku toas ringi liikuma. Kõik põlema pandud valgustid teevad ruumi hubasemaks ning demonstreerivad ühtlasi valgustamise võimalusi ruumis.

 

 

8_ID2264368
Kerge pilvisus on parim valgus õues pildistamiseks

8. Õues pildistades saab saavutada sarnast loomulikku valgust tavaliselt umbes 20 minutit pärast päikese loojumist. Kui Sa õhtuni ei jõua oodata, siis päikese käes püüa pildistada allapäikest. Kontravalgusena eredas päikesepaistes võid proovida ka välguga, kui müüki minev maja kipub fotol tumedaks jääma. Ja veel – kui maja ei mahu pildile, astu samm või mitu tagasi.

9. Pildista ka ümbrust. Kindlasti tasub pilte teha nii hoovist, aiast, tänavast kui ka terrassist, mänguväljakutest ja aiamajadest ning kortermajade puhul ka trepikojast ja panipaigast.

10_ID1911945
Hea foto kutsub kuulutust avama.

10. Pane parim pilt esimeseks. Vaata, et kõige pilku püüdvam pilt sinu kodust oleks kuulutuses esimene. Ilus kuulutuse avapilt paneb huvilisi kindlasti klikkima just Sinu kuulutusele.

Ja lõpuks, Google’i tänavavaade. KV.EE kinnisvaraportaalis saab kuulutusele lisada ka Google’i tänavavaate, mis annab huvilisele ülevaatliku pildi hoone asukohast ja isegi parkimisvõimalustest.

 

Kuulutuses kasutatud pildimaterjal pärineb kinnisvaraportaalist www.kv.ee