Arco Vara AS tütarettevõte Arco Invest EOOD sai kasutusloa Sofias, Manastirski linnaosas valminud 74 korteriga elamule

Manastirski Livadi nime kandev arendusprojekt on 280 korterist koosnev elamuprojekt Bulgaaria pealinna Sofia populaarses elamurajoonis ja on oma 36,000 brutoruutmeeriga suurim Arco Vara poolt iseseisvalt arendatav projekt ettevõtte ajaloos.

„Manastirski projekt on meie hinnangul hästi õnnestunud nii ettevõtte kui klientide seisukohast,“ sõnas Arco Vara As juhatuse liige Lembit Tampere. „Sellest annab tunnistust tõsiasi, et vaatamata jätkuvalt surve all olevale kohalikule makromajanduslikule keskkonnale, oleme saavutanud kõrge eelmüügi määra ning klientideks on ennekõike korterite tegelikud kasutajad, mitte vahendajad,“ lisas ta.

Peatöövõtjaks oli Bulgaaria päritolu Planex Build OOD, finantseerijaks kreeka päritolu Piraeus Bank Bulgaria AD, ehitusjärelvet teostas Ühendkuningriikide päritolu Vector Management Bulgaria EOOD, tehnilist järelvalvet teostas samuti Bulgaariast pärit Dikril Consult EOOD.

Valminud hoone oma 74 korteri, 6 poe ja 6 ateljeega moodustab ca 27% kogu projekti mahust, juba varasemalt on valminud maa-alune garaazh kogu arendusprojekti tarbeks.  Elamu ehitusega alustati 2011. aasta aprillis ning hoone sai valmis lubatud tähtajaks.

Eelmüügi lepingutega on kaetud 2/3 müüdavast pinnast ning järgneva kahe kvartali jooksul antakse pinnad üle ostjatele.  Ostjateks on kohalikud eraisikud ja ettevõtted.

Manastirski Livadi on juba teine Arco Vara AS poolt valminud projekt Sofias, millele eelnes Madridi Boulevard Residence äri- ja eluhoone arendus kesklinnas.

Live pilti valminud majast näeb Arco Invest Bulgaaria veebilehelt http://www.arcoinvest.bg/livd/video/camera-one-bg/

Arco Vara on Baltimaade üks juhtivaid kinnisvaraarenduse ettevõtteid, asutatud 1992. aastal. Ettevõtte põhitegevus on kinnisvaraarendus, mida toetavad hindamine, ehitus ja kinnisvarahaldus.

Arco Varal on esindused 17 linnas Eestis, Lätis, Ukrainas ja Bulgaarias.

 

Allikas: Arco Vara AS