BREM Kinnisvarabüroo: Euro tulek ei ole huvi äripindade vastu kahandanud

„Seoses euro tulekuga prognoositi aasta alguseks kinnisvaraturule vaikust, sest arvati, et inimesed vajavad euroga harjumist. Reaalsus on aga see, et huvi äripindade vastu püsib täna sama kõrge kui möödunud aasta lõpus,“ ütles BREM Kinnisvarabüroo tegevjuht Tarvo Tamme.

Tema sõnul võib küll täheldada, et mõned üürihuvilised ei ole väikeste numbritega harjunud. Neile tundub, et hinnad on odavad ja seepärast on vajalik kroonihindu näitena kõrvale tuues selgitada, kui palju tegelikult üüri tasuda tuleb.

Aasta lõpus olid levinud kartused, et omanikud ümardavad eurodes hinnad üles. Praegu on turul näha, et mõned ümardavad üles, mõned alla, kuid keskmist hinnataset see oluliselt ei mõjuta.

„Kehtivates üürilepingutes on reeglina olemas konverteerimise kurss, seega ei muutunud üürilevõtjale summades midagi. Soovitame jätkuvalt sõlmida tähtajatuid lepinguid, mida saab mõlemapoolselt lõpetada kolmekuise etteteatamisega. Tähtajatu leping väldib probleeme, kui üürnik ei saa mingil põhjusel üüri maksta,“ selgitas Tamme.

Üürileandjatel on soovitav jätkuvalt küsida üürnikult tagatisraha. Tagatis kaitseb üürileandjat, kui üürnik satub makseraskustesse, aga tegelikult ka üürilevõtjat, sest makseraskuste korral saab tagatisrahast maha arvata võlad kommunaalmaksetele.

Lisainfo:

Tarvo Tamme
BREM Kinnisvarabüroo tegevjuht
Telefon : 56 457 567
E-post: tarvo.tamme@brem.ee


Allikas: Tarvo Tamme/BREM Kinnisvarabüroo