Eesti kinnisvaraturul pole hüppelist hinnatõusu tänavu oodata

Eesti kinnisvaraturg on pärast mõnda tormiaastat lõpuks stabiilseks muutunud. Ja kuigi korterite hinnad on hakanud isegi veidi tõusma, pole tänavu üle-Eestilist hinnatõusu veel oodata.

Hinnatuma asukohaga varad kallinevad keskmisest kiiremini, madalamalt hinnatud piirkondades ületab pakkumine nõudlust ja surve hindade tõusuks puudub, kirjutas Swedbanki kliendilehes panga kinnisvara hindamise valdkonnajuht Piret Üts.

Uute varade turg on aktiivne ainult Tallinnas, Tartus ja Pärnus ja nende linnade lähiümbruses. Teiste linnade uute korterite ja ridamajade ning eramute vastu on olemasoleval hinnatasemel huvi väga väike ning seal tehakse üksikuid tehinguid.

Tallinnas tehakse tehinguid peamiselt vanemate eramutega, Harjumaal uuemate eramute ja suvilatega. Püsib nõudlus heas asukohas uute paaris- ja ridaelamute järele, sest nende hinnatase on ostjatele taskukohasem.

Pärnu linnas tehakse valdav osa tehingutest investeeringuid vajavate vanade elamutega. Tartus eelistavad ostjad vähest remonti vajavaid maju, kuhu saab siiski kohe sisse kolida. Uute elamute pakkumishinnad ei ole sageli turusituatsioonile vastavad, sest müüjate ootused on liiga suured.

 

 

Allikas: Sander Silm/Õhtuleht