Eestis müügil olevad rannakodud: luksusvillast armsa maamajakeseni

1_4_48370819Hunnitu merevaade pole vaid ookeanitaguste luksuskodude privileeg: Eestiski on kauneid rannakodusid, mis uut omanikku otsivad.

Merevaate ja luksuslikult sisustatud kauni korteri eest Pirital tuleb küll välja käia üle miljoni euro, miljon eurot maksab merevaatega luksusvilla Meriväljal. Kõigi mugavustega suur tänapäevane maja Keila-Joal maksab aga pea 3 miljonit eurot. Rustikaalse armsa rannamajakese Saaremaal saab endale soetada 85 000 euroga, basseini, aurusauna, solaariumi ja katuseterrassiga maja eest Pärnu jõe lähedal küsitakse 360 000 eurot.

«Kõige enam loeb rannakodu soetamisel hinna-kvaliteedi-asukoha suhe, kuigi mere lähedus või merevaade on enamasti boonus,» kommenteeris Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi. «Pärnus on näiteks palju suvekortereid, kus pole merevaadet, aga näiteks looduskeskkond või asukoht on surepäranem, sel juhul pole merevaade kindlasti primaarne. Sama lugu on ka Haapsalus või Kuressaares,» tõi ta näiteid.

Tallinnas pole ka merevaade või mere lähedus Vähi sõnul esmatähtis, sest Tallinn pole suvituslinn. «Iga merevaade ei pruugi olla ka just kõige olulisem. Lasnamäel Katleri rajoonis või Õismäe tornides näiteks on ka merevaatega korterid, aga see pole kohe kõige tähtsam,» nentis ta.