Korteriturg kulgeb positiivsel lainel

Kinnisvaraportaal KV.EEKorteritehingute arv jätkab kasvu vaatamata juba kõrgel tasemel olemisele. Juunikuine korteritehingute arv Eestis oli esialgsetel maa-ameti andmetel 1724, mis on aastatagusest 2,7% enam.

Tallinna korteriturg jätkab tõusu

Tallinna on aasta alguse üles ja alla hüpete järel taastanud stabiilsuse. Esialgne juunikuine korteritehingute arv 730 on eelmisest aastast 1,8% rohkem.

Korteritehingute arvuga paralleelselt kerkib tehingute keskmine hind. Juunis oli see 1695 €/m² ehk eelmisest aastast 7,4% enam. Korteritehingute keskmine hind tõuseb tugeva nõudluse toel. Samuti on oma osa asjaolul, et hinda kergitab suurenev uute korterite tehingute proportsioon.

Tartus jääb tehinguid vähemaks

Erinevalt Tallinnast on Tartu korteritehingute arv juba kolmandat kuud järjest languses. Juunis tehti Tartus maa-ameti esialgsetel andmetel 138 korteritehingut ehk eelmisest aastast isegi 20% vähem

Vaatamata tehingute arvu ehk nõudluse vähenemisele on Tartu korterite hinnad siiski plussi poolel. Tartu kortertehingute keskmine hind 1320 €/m² on eelmisest aastast 1,4% rohkem.

Kas Pärnu korterite hinnad on uuel tasemel?

Pärnu linn paistab olevat üle saanud kinnisvaraturu aastatepikkusest vaikelust. Suvepealinna tehingute arv on väga hüplik. Seetõttu ei tasuks liialt vaimustusse sattuda juunikuisest 35% aastatagust ületavast korteritehingute arvust. Juunis tehti Pärnus esialgsete andmete põhjal 80 korteritehingut.

Küll on selgema suundumuse võtnud Pärnu korterite hinnad. Need on juba pikalt olnud väga tugevas tõusutrendis. Juunikuine Pärnu korteritehingute keskmine hind oli 1129 €/m² ehk eelmise aasta näitajast 19% enam. Vahemikus 8…30% olevat aastast hinnatõusu oleme Pärnus näinud juba viimased seitse kuud.

Kokkuvõtteks

Korteritehingute arv paistab jätkavat ammu alguse saanud tõusutrendi. Tugev nõudlus viib hinnadki ülespoole. Siiski on korterite hinnad meeletu kasvutempo maha võtnud ja need kerkivad sissetulekute suurenemisest pisut aeglasemalt. See tähendab, et koduostjate ostujõud kasvab ehk ühe kuupalga eest saab rohkem kinnisvara ruutmeetreid.

Korteriturg kulgeb positiivsel lainel