KV.EE: Aeg on hakata üürikorterit otsima

logo_kv_portaalJuuli kuu on traditsiooniliselt aeg, mil paljuski uut eluaset otsivate tudengite najal saab üüriturg iga-aastase hoo sisse. Enamasti toob üürituru kõrghooaeg endaga kaasa üüripakkumiste arvu vähenemise ja üürihinna mõningase kerkimise, kommenteerib Tallinna üüriturgu portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

„Täna on portaalis KV.EE pisut üle 1900 üüripakkumise. See on natuke rohkem kui aasta tagasi. Tallinna üüripakkumiste keskmine hind on kerkinud aastaga 6% ehk tasemele 8,6 €/m²,“ avab Tarvo Teslon üürituru numbrilist poolt.

Üürihindade tagasihoidlik kasv ei ole kuidagi võrreldav korterite ostu-müügihindadega, millega me pürgime Euroopa hinnatõusu esimeste sekka. Tallinna korterite ostu-müügihinnad olid juuni kuus koguni 18% kõrgemal kui aasta varem.

Nii võib öelda, et palgakasvul eest ära jooksvad ostu-müügihinnad on üürimise võrreldes ostmisega pisut soodsamaks muutnud. Seeläbi võime tänavu sügise hakul oodata pisut suuremat üürinõudluse lainet kui mullu.

„Kui eeldada, et võrreldes aastataguse ajaga on üüriturule lisandunud väikeinvestoreid ja selle arvelt on pakkumine suurenemas, võib arvata, et iga üürikorterihuviline leiab sel suvel, mis tal vaja on. Küll peame tõenäoliselt tõdema, et esimestel üürnikel, kes suudavad otsused langetada juulis-augustis on suurem valik ja parem hind kui neil, kes jätavad otsustamise viimasele hetkele septembris-oktoobris,“ soovitab Tarvo Teslon üürnikele.

Üürileandjatel ei ole aga mõtet parema hinna ootuses väljaüürimist edasi lükatud, sest oodatav mõningane hinnatõus ei kata ära tühjana seisva korteri saamata jäänud üüritulu ja kommunaalkulusid.

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab Allegro Baltics OÜ. Samasse gruppi kuuluvad veel Eestis tegutsevad portaalid Osta.ee (kauplemine), Hydra.ee (tasuta kuulutused).

Aeg on hakata üürikorterit otsima