KV.EE Indeks näitas äkilist tõusu

Portaali KV.EE elamispindade pakkumiste keskmist hinda kajastav KV.EE indeks on on asunud äkiliselt tõusma. Indeks näitab 64,5 punkti taset, mis on viimaste aastate kõrgeim näitaja.

Siiani on KV.EE indeksi liikumised olnud vaevalised. Indeks ei ole vaatamata Tallinna-Tartu ja mõne tõmbekeskuse veel korterihindade tõusule tahtnud ülespoole pürgida. Indeksi horisontaalse liikumise taga on olnud asjaolu, et paljudes maakonnakeskustes on korterite hinnad veel paigal püsimas, mõnel pool isegi veel vaikses languses.

Samuti ei ole ülespoole liikunud majade hinnad. Majade pakkumishindu on tagasi hoidnud suur pakkumiste arv. Majade pakkumise kasvu taga on olnud kalliks muutunud elektriküttega majade müüki paiskamine. See on paigal hoidnud ka muude mõistlikemate kütteviisidega ühepereelamute hinnad.

Tallinna korterite hinnad on aga kasvanud topelt. Portaalis KV.EE pakkumiste indeks on jätkuvas languses ja seda eelkõige korterite pakkumiste arvu vähenemise tõttu. Vähenev pakkumine on kergitanud pakkumishindu, samaväärsel tasemel on tõusnud ka reaalsed korterite tehinguhinnad.

Olukorras, kus elamispindade turg hakkab vaikselt suurematest tõmbekeskustest väljapoole laienema võime lähitulevikult oodata KV.EE Indeksi aeglast, kuid kindlat tõusu.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks