KV.EE: Korteripakkumiste kasv tõmbab pidurit üürihindadele

Portaal KV.EEKorteritehingute arv on langenud ja korterite müügipakkumisi tuleb iga päevaga juurde. Üsna tõenäoliselt jõuavad peatselt nii mõnedki hetkel müügisolevad korterid ühel hetkel üüriturule. Nii suureneb üüripakkumine, mis paneb edasisele üürihindade tõusule piduri peale, hindab üürituru arenguid portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

“Võrreldes aasta algusega on Tallinnas müüki lisandunud 2600 korterit. Hoogsalt tuleb juurde uusi arendusprojekte, mis suurendab pakkumist veelgi. Korteritehingute arv kukub vaatamata hinnarekordite löömisele. Augustis tehti Tallinnas 13% vähem korteritehinguid kui aasta tagasi,” toob Tarvo Teslon välja faktid.

Vähenev korteritehingute arv võtab kinnisvaramüüjatelt võimaluse vara soovitud hinnaga realiseerida. Kui müügiga tuli takus ei ole, siis on alternatiivne võimalus müük edasi lükata ja korter vahepealseks ajaks üürile anda.

“Selliseid trende oleme näinud 2007.-2008. aastal, mil tehingute arvu kukkumisele järgnes oluline üüripakkumiste arvu suurenemine. Pole põhjust arvata, et tänased arengud viiksid meid teiste tulemusteni. Nii hakkab õige pea üüripakkumine suurenema, mis paneb ostu-müügihindadega samas tempos kasvanud üürihindadele pidurid peale,” järeldab Tarvo Teslon.

Madalamad üürihinnad ja laiem pakkumine muudab seniseid üürituru tasakaalu põhimõtteid, mis on viimasel kolmel-neljal aastal olnud pisut kiivas pigem üürileandja poole. Konkurentsi tihenemine ja surve hindadele pöörab turu näo lähitulevikus rohkem üürniku poole.

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab Allegro Baltics OÜ. Samasse gruppi kuuluvad veel Eestis tegutsevad portaalid Osta.ee (kauplemine), Hydra.ee (tasuta kuulutused).

Tallinna korterite müügipakkumiste arv portaalis KV.EE