KV.EE soovitab: Turvalise üürimise 5 nõuannet!

lepingu sõlmimine
Sõlmi kindlasti üürileping

Meedias leviva informatsiooni kohaselt on üürituru aktiivsust ära kasutamas kelmid. Soomes on välja tulnud petuskeem, kus atraktiivsete kuulutuste kaudu üüritakse välja kortereid, mida reaalselt vaatama minna ei võimaldata, kuid mille eest palutakse ettemaks üle kanda. Kuna üüriturg onväga aktiivne ka Eestis, siis  tasub järgida mõnda lihtsat nõuannet vältimaks pettuste võrku sattumist:

1. Oma silm on kuningas ning kindlasti tasub enne rahade maksmist minna kohale ja vaadata korter üle. Kui seda ei saa teha isiklikult, siis palu teenet mõnelt tuttavat, kes Sinu eest seal ära käiks.

2. Kontrolli, kas korterit välja üüriv isik on ikka korteri omanik või kas tal on selleks tegevuseks olemas vastav volitus. Korteri omaniku kindlakstegemiseks saab vormistada tasuta päringu siin kinnistusraamat.rik.ee/detailparing/avaleht.

3. Raha maksmise korral tuleb kindlasti sõlmida juba ka üürileping. Et lepingu sõlmimist mitte edasi lükata, tasub kasvõi ise kahes eksemplaris leping kaasa võtta, mille leiad  www.kv.ee/lepingud lehelt.

4. Omaniku poolt vormistatud leping tuleb hoolikalt läbi lugeda ning ühtlasi veenduda, et lepingus märgitud isik ja raha vastuvõttev isik on üks ja seesama. Küsi lepingut sõlmides julgelt isikut tõendavat dokumenti ning võta kaasa ka enda oma.

5. Kui märkad, et midagi on valesti, korteri näitamisest põigeldakse kõrvale, isik ei soovi end tuvastada või midagi muud taolist, siis pöördu julgelt politseisse ning anna oma tähelepanekud edasi.

Üürikorteri endale saamine on tihtipeale küll minutite küsimus aga kiirustamise juures ei tasu kaotada pead. Järgi üleval toodud nõuandeid ning loodetavasti saad peagi uude koju positiivsete emotsioonidega sisse kolida.

Edukat üürikorteri leidmist!

KV.EE

Hetkel on võimalik leida kodu 1800 üürikorteri hulgast