Metro Capital Management käivitab 90 korteriga arendusprojekti Tallinna kesklinnas

Metro Capital Management (MCM) käivitas Väike-Kalamaja arendusprojekti 7 korterelamu ja kokku 90 korteriga, projekti kogumaksumuseks on ligi 100 miljonit krooni. Esimeste hoonete ettevalmistavad ehitustööd juba käivad.

Väike-Kalamaja kvartali projekteerinud arhitekt Ülo Peili sõnul on tegemist sissejuhatusega Kalamaja asumile. „Kalamajalikult kujundatud väikeelamud koos liikluseks suletud majadevahelise alaga peaks looma sellest kvartalist ihaldusväärse kodu eelkõige neile inimestele, kes eelistavad elu kesklinnas ja oskavad hinnata Kalamaja miljööväärtuslikku keskkonda,“ ütles Peil. Tema sõnul muudab projekti ainulaadseks kogu kvartali ulatuses maa alla viidud parkimiskorraldus, mis jätab kogu majadevahelise hooviala viljapuude päralt. „Kuigi tegemist on keskmisest oluliselt kulukama lahendusega, annab see tulevastele elanikele selge lisaväärtuse nii sooja parkla kui viljapuudega rahuliku sisehoovi näol,“ lisas Peil.

MCM-i juhatuse liikme Sulo Niguli sõnul oli aeg ehituse alustamiseks soodne. Suve lõpul läbi viidud ehituskonkurss, finantseerimise edukas korraldamine ning korterite eelmüük läksid igati hästi. „Ehitushinnad on veel mõistlikul tasemel ning pangad on juba valmis häid projekte toetama. Sellises kombinatsioonis saame ostjatele pakkuda väga hea kvaliteediga kortereid mõõduka hinna eest,“ ütles Nigul. Tema sõnul kinnitab seda ka ostjate senine huvi, sest kolmandik korteritest on juba enne ehituse algust broneeritud. „Valmiv meremuuseum, rannapromenaad, Kultuurikatel, rekonstrueeritav Linnahall, planeeritav linnavalitsuse uus hoone,“ loetleb Nigul ehitisi, mis paiknevad uuest elamukvartalist vaid mõnesaja meetri kaugusel ning kujundavad ümbruskonnast lähimatel aastatel üha atraktiivsema elukeskkonna.

Arendaja teatel on kvartalil lisaks turvalisele maa-alusele parkimisele läbimõeldud haljastus ning privaatne puhkeala koos laste mänguväljakuga. Krunt on piiratud aiaga, mille väliperimeeter kaetakse turvakaameratega. Hooviala haljastatakse 3-4 meetri kõrguste puudega sh. viljapuud (kirsid, pirnipuud jne).

Kokku 7 korterelamut neid ühendava maa-aluse parklaga realiseeritakse etapiviisiliselt. Esimeses etapis ehitatakse valmis 3 maja, mis valmivad 2011. aasta kesksuvel. Valmivast 40 korterist on käesolevaks hetkeks broneeritud kolmandik. Projekti ehitab valmis Riito Ehituse OÜ.

MCM korraldas augustikuus Väike-Kalamaja esimese etapi täiendavaks finantseerimiseks võlakirjaemissiooni, mis märgiti täis peamiselt kohalike investorite poolt.

MCM on rahvusvaheline varahaldusettevõte kontoritega Tallinnas, Riias ning Peterburis. Ettevõtte hallatavate varade maht on 175 miljonit Eurot. MCM juhib Londoni alternatiivbörsil noteeritud kinnisvarafondi Metro Baltic Horizons. MCM-i poolt hallatavatest projektidest on Tallinnas enim tuntud Metro Plaza, Harju tänava Ärikeskus, Tallinna Lillepaviljoni arendusprojekt, Telliskivi Kaubanduskeskus, Burmani Maja arendusprojekt Kreutzwaldi tänaval.

Lisainformatsioon:

Sulo Nigul

MCM juhatuse liige
Tel: 6191 830
E-post: sulo.nigul@metrocapital.ee
www.vaike-kalamaja.ee
www.metrocapital.eu

Allikas:  Mailis Timmi/Metro Capital Management