Ober-Hausi Hinnaindeks

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks näitab, et 2011. aasta jaanuaris tõusis pinnaühiku hind võrreldes 2010. aasta detsembriga 4,3%. Tallinnas tõusis keskmine ruutmeetri hind 4,2% (keskmine hind 956,3 EUR), olles eelneval kuul langenud -2,6%. Linnaositi olid kõikumised erinevad, näiteks Kesklinnas tõusis ruutmeetri hind 12,8%, Lasnamäel 4%, Mustamäel aga langes 4%. Tartus tõusis ruutmeetri hind 12,6%. 12 piirkonna summeeritud tehingute arv langes jaanuaris detsembriga võrreldes 40%. Kokku toimus 456 tehingut, mis on võrreldav 2010. aasta jaanuariga.

2010. aasta sama ajaga võrreldes on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud hinnaindeksi järgi 15,1%.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.


Lae alla Ober-Hausi Hinnaindeks

Allikas: Ober-Hausi Kinnisvara