Pressiteade: Algas Pikk 36 eksklusiivse kortermaja ehitus

Kinnisvaraarendajad  Broadgate Capital ja Metro Capital Management sõlmisid Tallinna vanalinna Pikk 36 tuleva luksusliku korterelamu ehituslepingu Nordlin Ehitus OÜ-ga.

Endisest Eesti Raudtee peakorterist 45 korteriga luksuslikku korterelamu väljaehitamise maksumuseks kujuneb üle 4 miljoni euro, ütles Metro Capital Managementi partner Arle Mölder. Ehitustööd on plaanis lõpule viia ühe aasta jooksul, objekt on ehitajale üle antud ning ehitustöödega on ka juba alustatud, lisas Mölder.

Paralleelselt sõlmisid arendajad  projekti finantseerimislepingu Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaaliga.

„Ostuhuvi korterite vastu on olnud kõrge ja nendega, kellel on kujutlusvõimet, et nende pindade väärtusest ka nende tänases seisus aru saada, on ka juba tehinguteni jõudnud,“ ütles Broadgate Capitali juhatuse esimees Henrik Koch. „Ühest küljest on müüki vedanud ilmselt üldine kindlustunde kasv eksklusiivsema kinnisvara väärtuse vastupidavuses majandustsüklitele, teisalt kahtlemata ka antud objekti unikaalne asukoha, miljöö ja vaadete kombinatsioon.“

Kokku orienteeruvalt 4,500 ruutmeetrisest hoonest aadressil Pikk 36 / Olevimägi 5 moodustavad ehitus- ja renoveerimistööde järgselt enamiku 3-4toalised korterid seitsmel korrusel, mida täiendavad äripinnad esimestel korrustel, kus saavad paiknema kohvikud ja poed, kellest mitmetega on juba eellepingud ka sõlmitud. Hoone mastaap võimaldab fuajeesse planeerida soliidse vastuvõtja-teenuse, millega ollakse harjunud samalaadsetes kortermajades arenenud maailmas. Kõrge maja paikneb järsul nõlvakul, mistõttu suurepärased vaated merele ja vanalinnale avanevad juba teisest korrusest alates. Samuti on arendajate sõnul tähelepanuväärne vanalinnas erandlik avar planeering ja suur akende hulk, mida hoone võimaldab.

Peale Kultuuriväärtuste ameti-poolset hoone ümberehituse projekti põhjalikku analüüsi, kooskõlastas Tallinna Linnavalitsus hoone tehnilise projektdokumentatsiooni möödunud aasta augustis. Projekti arhitektideks on eelkõige hotell Telegraafi ja Viimsi kirikuga tuntust pälvinud Martin Aunin ja Marti Kahu.

OÜ Nordlin Ehitus on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille põhilisteks tegevusvaldkondadeks on ehitamine ja ehituse juhtimine peatöövõtu ja projekteerimis-ehitustöövõtu korras ja mille töötajad omavad üle kümne aastast kogemust nii uute hoonete ehitusel kui vanade hoonete restaureerimisel ja renoveerimisel.

Broadgate Capital juhib kinnisvarainvesteeringute fonde ja arendab kinnisvara Balti regioonis 2005. aastast alates. Metro Capital Management AS on Tallinnale ja Riiale keskendunud kinnisvara arendusettevõte.

 

Allikas: Kinnisvaraarendajad  Broadgate Capital ja Metro Capital Management