Pressiteade: YIT Ehituse uusarendustes kaasaegne koduautomaatika

EHITAJATE_TEE_68A

Ehitusfirma YIT Ehitus pakub oma uues Ehitajate tee 68 kortermajas kodukulusid vähendavat koduautomaatikat. Näidiskorter on tutvumiseks avatud alates 8. septembrist, kui toimub kortermaja avamine.

YIT Ehituse arendusdirektor Argo Karuse selgitab, et koduautomaatika paigaldati näidisena näidiskorterisse kohe valmivas Ehitajate tee 68 kortermajas peamiselt kahel põhjusel- et pakkuda reaalset kulude kokkuhoidu ja mugavust koduomanikule. Tehnoloogia areneb kiiresti ja inimesed on suutlikud lihtsa koduautomaatika juhtimisega hakkama saama. Juhtimisprotsess ei erine kasutajale palju mõnest tänapäevaste nutiseadmete mängust, kuid „võitu“ saab pere reaalselt näha oma kommunaalkulude arvel.

Fibaro koduautomaatikat pakkuva ettevõtte InDome juhatuse liige Lauri Lotamõis: “Korteri ostjale oleme täna valinud koostöös YIT meeskonnaga sobivaima paketi arvestades konkreetset maja. Saab juhtida valgustust ja kütet ning ventilatsiooni. Süsteemi saab laiendada vastavalt soovidele ning nii saab korteriomanik ise mõjutada enda igakuiseid kommunaalkulusid, eelkõige elektriarvet ja küttekulu. Lisaks saab pidevalt jälgida kodus toimuvat: näiteks, kas tuled jäid põlema.”

Koduautomaatika kasutuselevõtt kogub Lotamõisa sõnul hoogu: “Täna on lahenduse hinnaklass vastuvõetavaks muutunud, samal ajal on saada täisfunktsionaalsusega süsteem. Enam ei ole mõistlik osta näiteks eraldi kütteautomaatikat katlasüsteemile, sest hooneautomaatika saab sama raha eest, kuid juures on väga palju lisavõimalusi. Juba toodetakse näiteks lambipirnegi, millel koduautomaatikaga ühildamine sisse ehitatud (Philips). Koduautomaatika võimalused ei ole piiratud, sellega saab juhtida televiisorit, kodukino, siduda süsteemiga erinevaid valvekeskuseid ja häiresüsteeme. Ja kogu “tarkus” on juba korteris sees, soovijal tuleb lihtsalt seadmeid juurde soetada ning läbi nende tõsta oma kodu turvalisust ja mugavust.“

Lauri Lotamõisa kinnitusel on Fibaro süsteemi ainulaadsus, et saab kõike sammhaaval teha ning need sammud ei eelda suurt alginvesteeringut. Lisaks on kogu süsteemi hilisem kontrollimine ja ka ümberseadistamine tehtud ääretult lihtsaks ja ei nõua erivahendeid või eriväljaõpet.

YIT Ehitus AS on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis kuulub Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuvasse kontserni YIT. Meie põhilised tegevusvaldkonnad on ehituse peatöövõtt – hoonete ja rajatiste ehitamine ning elamuarendus. 2012. aastal oli YIT kontserni käive ligikaudu 2 miljardit eurot. YIT tegutseb Soomes, Venemaal, Balti riikides ja Ida-Euroopas ning on tööandjaks enam kui 6000 töötajale. YITi aktsiad on noteeritud Helsingi NASDAQ OMX börsil.

 InDome OÜ on eesti kapitalil põhinev juhtmevabade koduautomaatikasüsteemide maaletooja. Esindatakse Z-Wave süsteemide lipulaeva Fibaro, mille tooteid müüakse täna rohkem kui 35 riigis üle maailma. Seadmeid toodetakse Poolas, kogu arendus ja tootmisliinid on kohapeal. Z-Wave protokolli kasutamine kindlustab ka süsteemi ühildamise teiste tootjate Z-wave seadmetega, mis laiendab klientide valikut veelgi. Samale protokollile toodavad seadmeid ka Danfoss, Ingersoll Rand, ASSA ABLOY, Honeywell, Merten ja paljud teised.

 

Allikas: YIT Ehitus AS