Pressiteade:

Ohtu poik 3_vallikaar

Pärnus alustati pärast pikemat üldist pausi kinnisvaraarenduses uue 3200 m² suuruse elamu- ja ärihoone ehitusega. Saksa seltsi kvartali nime saanud kinnisvaraarenduse müügiga tegeleb DTZ Kinnisvaraekspert, projekti arendajaks on OÜ Kinnisvarastuudio. Pärnu Vallikääru miljöökeskkonnas asuvasesse ajaloolisse hoonesse on planeeritud 24 ühe- kuni neljatoalist korterit ning 9 äripinda. 2014 jaanuaris valmiva hoone ehitajaks on AS Eston Ehitus. Saksa seltsi kvartali korterite hinnad algavad 1600 €/m² kohta,  äripindade hinnad on alates 1100 €/m², lisaks saavad ostjad oma käsutusse nii suured panipaigad kui ka hooviparkla.

DTZ Kinnisvaraekspert Pärnu maaklerteenuse juhi Janno Petersoni sõnul on arendustegevuse taaselustumine Pärnus turutrende järgiv, kuigi eduka müügi vältimatuks eelduseks on täna hinna ja asukoha kõrval ka kinnisvarakauba enda läbimõeldus, nõudes arendajatelt rohkem kreatiivsust. Saksa seltsi kvartali ajalugu on dateeritud juba aastast 1630, tipnedes sinna Liivimaa Saksa Seltsi poolt neogooti stiilis koolimaja ehitamisega 20. sajandi algul. Õhtu põik 3 ajaloolise hoone rekonstrueerimise ja uute hoonemahtude sulandamise tulemusel valmiv elu- ja ärihoone pakub ostjatele nii osasaamist üle 100-aastasest arhitektuurist kui ka modernseid lahendusi alates soojustagatusega ventilatsioonist kuni uute Vallikääru vaadetega rõdudeni.

DTZ on globaalne kinnisvaraettevõte, kes on nõustanud oma kliente kinnisvara alal juba rohkem kui 225 aastat. Alates 2011. aasta lõpust kuulub DTZ UGL Limited Grupi, UGL Services divisjoni. Täna tegutseb ettevõte 52 riigis ning omab kokku 225 kontorit nii Euroopas, Lähis-Idas, Aafrikas, Aasias, Austraalias kui ka Ameerikas. DTZ Kinnisvaraekspert tegutseb Eestis alates aastast 1993, teistes Balti riikides 1990-ndate lõpust.

OÜ Kinnisvarastuudio põhitegevusala on korterite ja äripindade arendamine ning äripindade üürile andmine.  Suurematest teostatud projektidest võib esile tuua Pärnus Rüütli 55 asuva hoone ümberehitamise korterelamuks ja äripindadeks 2007. aastal. Ettevõte kuulub võrdses osas Rootsi ja Eesti investoritele.

 

Ohtu poik_3

 

Allikas: DTZ Kinnisvaraekspert