Rail Balticu ootuses kerkivad äri- ja tootmispinnad tulevasele trassile juba täna

Ringtee Stock valmib 2020. juunis
Ringtee Stock valmib 2020. juunis / Foto: Favorte OÜ

Kuigi Rail Baltic hakkab kõige optimistlikuma prognoosi kohaselt tööle alles 2026. aastal, arvestavad nii mõnedki arendajad äri- ja tööstuspindu ehitades planeeritud raudtee trassiga juba täna. Augusti lõpus alustati Ringtee Stocki ehitusega Veneküla kandis, kuhu praeguse plaani kohaselt tuleb ka rongipeatus ning valmiva hoone pea 3400 ruutmeetrist on kolmandik tänaseks juba välja üüritud.

Viimastel aastatel on Favorte käivitanud mitmeid äripindade arendusi Tallinnas ja selle läheduses Lasnamäest Haaberstini. Ringtee Stocki projektijuhi Madis Letti sõnul saab asukohavaliku puhul otsustavaks eeskätt logistiline ligipääsetavus, mis on oluline kõigile rentnikele. Samas on tulenevalt äri eripärast igal ettevõttel ühenduste osas erinevad vajadused.

„Ringtee Stocki puhul sai määravaks selle asukoht ja potentsiaal, mis vastavad väga erinevatele logistilistele vajadustele – olgu selleks raskeveokite või jalakäijate ligipääsetavus. Hoone juures asub Tallinna ringtee mahasõit ning mööda ringteed pääseb kiiresti ja mugavalt teistesse linnaosadesse ja magistraalidele. Samas on ärihoone lihtsasti ligipääsetav jalakäijatele, sest Ülejõe bussipeatus asub kõigest 7-minutilise jalutuskäigu kaugusel,“ selgitab Lett. Arendaja sõnul rekonstrueeritakse lähitulevikus läheduses asuv Väo ristmik ning ühtlasi on sinna planeeritud ka Rail Balticu Veneküla peatus.

„Oleme viimastel aastatel keskendunud just stock-office tüüpi äripindade arendamisele ning nõudlus nende järele on jätkuvalt kasvutrendis. Ringtee Stock on Favorte jaoks juba kuues sellelaadne arendus,“ ütles Lett, kelles sõnul on mitmeid põhjuseid, miks ettevõtted just säärast lahendust otsivad. „Peamine on ikkagi võimalus kogu oma äritegevus kolida ühe katuse alla ning säästa logistika-, personali-, kommunikatsiooni- ning muudelt kõrvalkuludelt. Mitmed kliendid on oma stock-office’i kohandanud näiteks hoopis müügi- ja esinduspinnaks,“ ütles Lett.

Foto: Favorte OÜ

Ringtee Stock valmib 2020. juunis. Ärihoonet arendab Favorte. Favorte OÜ on 1993. aastal asutatud Eesti kapitalil ja Eestis tegutsev ettevõte, mille eesmärgiks on kaasaegse ja innovaatilise, samas harmoonilise ja inimlikke vajadusi arvestava elu- ja töökeskkonna loomine pakkudes modernse arhitektuuriga, energiasäästlikke, funktsionaalseid ja kaasaegseid elu- ja töökeskkondasid.