Trendid kodusisustustes. Kodu kauniks küünaldega.

Küünlad ei ole ainult valgusallikad, vaid teevad ka kodu hubasemaks. Sisekujunduses on mõnda aega olnud trendikas panna lauale korraga hästi palju küünlaid. Kombineerides tekstuure, kõrgusi ja värve, saab luua põnevaid ja kauneid väljapanekuid.

Mida rohkem, seda uhkem. Mida erinevam, seda lahedam. Kuidas seda kõike aga omavahel ühtseks tervikuks siduda või kui julge lähenemine on veel kaunis? Siin mõned pildid inspiratsiooniks.

Olgu küünlaid palju. Küülad ja küünlajalad võivad olla erienva kujuga, kõrgusega, erinevast materjalist. Ei pea üldse olema sama värvi. Üks või kaks ei moodusta veel “ansamblit”, aga juba viis, kuus ja enam loovad kauni vaatepildi nii elutuppa kui ka õhtusöögilauale.

küünlad palju

Kombineeri julgelt. Hõbe, valge, must- jõuline kombinatsioon. Hõbe, valge, metall ja puit- skandinaavialikult stiilne. Täiesti erinevat värvi, erinevas pikkuses ja erinevast materjalist moodustavad rõõmsameelse koosluse. Erinevad mustrid, šikilt hõbedane, neutraalne valge ja lisaks üks tavaline klaaspurk, aga miks ka mitte. Julge pealehakkamine on pool võitu ;)

küünal mix&match

Klaasist purgid, pudelid ja vaasid sobivad alati ja seda nii maakoju kui linnahäärberisse.

küünal pudel ja purk

Sul on kappi alles jäänud erinevaid pokaale, mida ei ole raatsinud ära visata? Anna neile uus elu küünlajalana.

küünlad veiniklaas

Vanaema kapist pärit erinevad morsiklaasid võivad väga hästi särada teeküünalde valguses.

küünal klaasis

 

PS! Kindlasti ei tohi ühtegi põlevat küünalt jätta järelevalveta. Päästeameti nõuanded:

  • Enne kodust lahkumist või magama heitmist tuleb veenduda, et küünlad elamises on kustutatud.
  • Põlevat küünalt ei tohi jätta lapse valvata.
  • Jälgida tuleks, et pere karvane lemmik, olgu selleks siis kass või koer, ei jääks süüdatud küünlaga tuppa kahekesi, mängutuhinas võib see kergesti ümber kukkuda.
  • Süüdatud küünal tuleb panna tulekindlale alusele, millelt see maha kukkuda ei saa. Kindlasti peab süüdatud küünal olema kaugel igasugustest süttivatest materjalidest.
  • Küünal aknal on küll visuaalselt kena, aga enne selle süütamist tuleb veenduda, et lähedal pole kardinaid vms. Kardinad süttivad hetkega.
  • Tihti pannakse pika küünla ümber pärgasid või muid kaunistusi. Seda tegelikult teha ei tohi, sest küünla lühikeseks põledes võivad kaunistused väga kergesti süttida.

 

Pildid leitud ja inspiratsiooni leiab Pinterestist

Loe ka: Kodused valgustid ja kuidas neid tuunida.