Välibassein sobib kuumal suvepäeval igasse aeda ja see on soodsam kui arvad

Suvi on parim aeg, et veeta mõni tund koos perega vabas õhus. Vähesed asjad on aga veel mõnusamad, kui üks värskendav kümblus oma enda basseinis kuumal suvepäeval.

Ka iga põnn unistab sellest, et võiks kuumal suvepäeval vees supelda just nii palju, kui tahtmist ja lusti on! Loomulikult tuleb väikestel lastel sealjuures pidevalt silma peal hoida – täiskasvanu järelvalve on basseinis alati vajalik. Kasuks tuleb ka see, kui supluse ajal kasutada laste ujumisrõngaid ning kätiseid. Nii on kindel, et lõbusad veemängud on ka maksimaalselt ohutud.

Kodune ja turvaline kümbluskoht on parim paik, kus laps saab veega tutvust teha. Kui väljas on ootamas bassein, on lastel ka rohkem põhjust õue lustima minna ja mitte toas videomänge mängida. Sulistamine on ka tervisele hea, sest see turgutab vereringlust ja sestap soovitame virgutavat vette sulpsamist ka vanematele.

E-poe Kaup24 valikus on väga erinevaid basseine, siinkohal teeme lähemalt tutvust neist kolmega.

Metallist raamiga ja filtriga bassein Intex 366 x 76 cm

Tutvu basseiniga e-poes.

Too Leedus populaarsust koguv bassein mahutab 6 503 liitrit vett ning selle läbimõõt on 3,66 meetrit. Basseini kõrgus on 76 sentimeetrit ja nii saavad väiksemad lapsed basseinis lisaks lustimisele ka päriselt ujumist harjutada.

Metallist raamidega basseinid on valmistatud väga vastupidavast kolmekihilisest PVC materjalist, basseini siseosas on polüester võrkkangas, mis pakub seintele veel lisakaitset.

Erinevalt tavalisest täispuhutavast basseinist, kus vesi lihtsalt päevadeks seisma jääb, on Intex basseinidel ka veefilter, mis puhastab 2 006 liitrit vett tunnis. Nii võib kindel olla, et karastav veeskäik on ohutu ja vesi basseinis klaar. Vaadeldavatest basseinidest on see kõige suurem ning sestap ka kõige kallim. Selle Intex basseini eest tuleb välja käia alla 150 euro.

Metallist raamiga ja filtriga bassein Intex 305 x 76 cm

Tutvu basseiniga e-poes.

Selle hõlpsalt koduaias üles seatava basseini läbimõõt on 3,05 meetrit ning kõrgus 76 sentimeetrit. Sulistamisrõõmu on küllaga ka sellest basseinist ning kindlasti mahuvad sinna veega mängima ka naabrite lapsed. Vee, laste ja vannipartide jaoks on selles basseinis ruumi enam kui 4 000 liitrit.

Kes ei oleks lapsepõlves tahtnud olla kõige populaarsem tegelane naabruskonnas? Bassein omas aias aitab Su lastel seda unistust kindlasti teoks teha.

Kuna basseini läbimõõt on veidi väiksem, on see ka eelmise basseiniga võrreldes soodsam. Ka sellel basseinil on kaasas pump vee filtreerimiseks.

Kvaliteetse raamiga basseinid Intex on Eestis muutumas üha populaarsemaks, võttes enda alla suure turuosa kogu basseinide müügist.

Bassein Intex Easy set 244 x 76 cm

Tutvu basseiniga e-poes.

Selle täispuhutava basseini abil on lihtne koduaias pisike veekogu sisse seada ning kogu töö võtab aega vaid pool tundi! Õhuga tuleb täita esmalt basseini ülemine rõngas ning seejärel basseini seinaosa. Kui õhk on olemas, on aeg asuda basseini täitma veega. Basseini täitmisklapi saab hõlpsalt ühendada aiavoolikuga ning töö võib alata.

Selle basseini seinad on valmistatud eriti vastupidavast materjalist ning seepärast ei pea muretsema, et õhk või vesi ootamatult välja visisema hakkaksid.

Kõige parem on bassein veega täita 80 protsendi ulatuses. Sellele eriti soodsale basseinile ei ole kaasa pandud eraldi filtrit ning basseini tuleb omanikul puhastada kas vajalike puhastuskemikaalide või soolavee puhastussüsteemi abil. Vaadeldavatest basseinidest on see kõige soodsam.

Soovid aga suuremat basseini?

Võibolla välibassein ei rahulda ja soov on saada midagi hooajabasseinist püsivamat oma koduaeda? Kasulik artikkel suure basseini planeerimisest ja ehitamisest koduaeda on ilmunud Äripäeva erilehes.

Ükskõik, millise basseini kasuks te ka ei otsusta, palju rõõmu on ostust kindlasti kogu perele. Soojad suvepäevad on just selleks, et õues lustida ja kõige mõnusam on taolisi päevi veeta just basseinis sulistades.