Viimsi elamispindade turg saab hoo sisse

Viimsi elamispindade turg on kui peegeldust pealinna korteriturul toimuvast. Suur tehingute arv ja kõrgele kerkinud korterite hinnad annavad inimestele võimaluse korter müüa ja kolida suuremale pinnale ehk soetada endale paarismaja, ridaelamu või ühepereelamu. Linnalähedane ja hea infrastruktuuriga Viimsi annab selleks suurepärased võimalused.

Viimsi elamispindade turul on hoog sees

Tõsiasi on see, et Viimsi elamispindade turg on juba hea hoo sisse saanud. Viimsi korteritehingute arv oli 2013. aastal maa-ameti andmetel 317, mis teeb aastaseks juurdekasvuks tugeva 34%. Korterite keskmine ruutmeetrihind kerkis selle ajaga 1250 euroni. Siin on kasvu isegi 21%. Keskmise korteriomandi tehingu väärtus oli 2013. aastal Viimsis 103 000 eurot.

Kõrgele kerkinud korterite väärtus võimaldab asendada korter suurema või paremate mugavustega elamispinnaga. Suuremaks eluruumiks on enamasti ridaelamu, paarismaja või ühepereelamu.

Suuremad pinnad lähevad hästi kaubaks

Vanemate ridaelamute ja paarismajade tehingute keskmine hind jääb Viimsis enamasti vahemikku 1000-1300 €/m². Uusi ridamajade-paarismajade projekte Viimsis napib, olemasolevad projektid lähevad enamasti kiiresti müügiks.

Ühe uuema ja hästipositsioneerituma Viimsi ridamajaprojektina väärib esiletõstmist Trigon Capitali arendatav Laaneveere projekt. Noortele peredele suunatud 14 ridamajakorteriga projekt apelleerib heale arhitektuurile, mere lähedusele ja looduse keskel olemisele. Korterite hinnatase jääb vahemikku 1500-1600 €/m².

Turu aktiivsus kandub elamumaa sektorisse

Eluruumide kõrval kandub turu aktiivsus edasi ka maade sektorisse. 2013. aastal tehti Viimsis 94 elamumaa tehingut, mis on 40 tehingu võrra rohkem, kui aasta varem. Keskmine tehingu väärtus on aastaga kasvanud 21% ja jõudnud pea 70 000 euroni. Käesoleva 2014. aasta esimeste kuude jooksul on aga Viimsi elamumaa tehingu keskmine väärtus kerkinud juba 115 000 euroni.

Linnalähedasest maakohast sisuliselt Tallinna äärelinnaks muutunud Viimsis on aktiivne korteriturg. Selle kõrval on suur osa Viimsi elamispindade turust paarismajadel, ridaelamutel ja ühepereelamutel.

Tänased kinnisvaraturu trendid näitavad igati, et just suuremate eluruumide turg on järjest enam hoogu võtmas. Hetke seisuga on tehingute arv juba kerkima hakanud, kõigi märkide järgi järgneb korterituru eeskujul tehingute arvu kasvule ka hinnatõus.