Viis lihtsat soovitust äikeselise ilma tarvis

Eile alanud äike jätkub ilmajaama andmetel ka täna ning anname siinkohal lihtsad juhised pikse kahjustuste vältimiseks. Näiteks võib tunduda küll kummaline, kuid äikese ajal ei tohi ahju kütta, kuna suits juhib elektrit ning võib pikse otse majja meelitada.

If Kindlustuse klientidele põhjustab pikne ning voolukõikumised aastas keskmiselt 300 õnnetust ning paraku on ka mitmeid juhtumeid, kus piksest alguse saanud tulekahju kodu maani maha põletab.

Anname siinkohal lihtsad juhised selleks, et pikne meile ning meie kodule liiga ei teeks:

1)      Pikse lähenedes või kodust lahkudes lülita välja elektriseadmed

2)      Ära tee ahju ega pliidi alla tuld, kuna suits juhib hästi elektrit

3)      Korista hoov lahtistest esemetest ning sule aknad – äikese ajal võib tuul tugev olla

4)      Autoga sõida ettevaatlikult, kuna sähvatus võib pimestada

5)      Ära varju puude alla, vaid otsi lagedam ning nõgusam koht (eriti tuleb vältida lehtpuid, kuna neid tabab välk kõige sagedamini)
Soovitame hankida ka piksekaitse seadmed ning paigaldamisel pidada nõu spetsialistiga. Kui piksevarras juba olemas, tuleks kontrollida korraliku maanduse olemasolu, kuna selle puudumisel juhib varras pikse otse majja.

Õnnetuse korral helista kohe hädaabinumbril 112. If Kindlustuse kliendid saavad kahjust teatada ööpäevaringselt Kindlustustelefonil 1211 või täita kahjuteate internetis, see annab meile võimaluse koheselt kahjuga tegelema asuda.

PS! Lastele võib selgitada, et ohtlik ei ole müristamine, vaid välk.

Allikas: If Kindlustus