KV.EE kinnisvara-podcast: ootame majanduskasvu taastumist

KV.EE KinnisvarapodcastKV.EE kinnisvara-podcast’i 74. saates on külas Urmas Simson, kes tegutseb Swedbank’i krediidiriski valdkonnas. Räägime Urmasega majanduskeskkonnast, laenuturust ja intressimäärast ning nende tegurite seosest elamispindade turuga. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.

Esmalt võtame jutuks majanduskeskkonna ja majanduslanguse. Arutame, kaua majanduslangus on kestnud, kui oluliseks seda pidada ja millal ning millistest teguritest tulenevalt võiks oodata, et majandus taas kasvule pöörduks.

Seejärel annab Urmas Simson hinnangud laenuturule, laenukoormusele ja olukorra ohtlikkusele kinnisvaraturu vaatest. Pikemalt peatume inflatsiooni ja euribori teemal. Urmas Simson annab hinnangu, kas praegune intressimäär on kõrge või madal ja millises suunas võiks euribor edasi liikuda. Kõneleme keskpanga võitlusest inflatsiooniga nii lühikeses kui pikaajalises vaates.

Elamispindade turgu otseselt puudutavas saate osas proovime Urmas Simsonilt meelitada välja hinnangu elamispindade hinnataseme muutuse perspektiivide osas. Samuti tuleb juttu turu likviidsusest ehk tehingute arvust ning selle väljavaatest 2024. aastal.

Saate lõpuks annab Urmas Simson enda soovituse kinnisvaraturu osalistele, mis võiks aidata keerulisemate aegadega toime tulla.

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. 74. saates räägib Swedbank’i krediidiriski valdkonnas tegutsev Urmas Simson majanduse üldisest seisust ja sellest, millal võiks majanduslangus kasvule pöörata. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].