KV.EE: Tallinna korterituru hinnad langusesse ei pööra

Kinnisvaraportaal KV.EETallinna korterite müügipakkumiste arv kinnisvaraportaalis KV.EE püsib mõõdukalt kõrgel, kuid näitab õrna vähenemise trendi. Nõrk nõudlus hoiab tehingute hinnataset pinge all, kuid pakkumise mahu mõõdukus lubab, et hinnaalanduste laviini tulemas ei ole, prognoosib kinnisvaraportaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

2023. a kevadel ületas Tallinna korterite müügipakkumine kinnisvaraportaalis KV.EE 5000 pakkumise piiri. Selle järel on pakkumiste arv liikunud konarlikult vaevumärgatavas tempos allapoole. 2024. a jaanuaris oli portaalis KV.EE pakkuda 4702 Tallinna korterit.

„Korteripakkumiste arvuga paralleelselt on allapoole tulnud tehingute arv. Nii võib öelda, et müügitehinguni jõudmine hõlpsamaks ei ole läinud. Majanduslangus, madal tarbijakindlus ja kõrgel püsiv intressimäär hoiavad turul ettevaatlikkust ning ostjad tehingusse ei torma,“ kommenteeris Tarvo Teslon.

Tallinna korterite müügipakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE on aeglases tempos kerkinud ja läheneb 3600 euro piirile. Tehingute hinnad seevastu püsivad stabiilsena kõikudes valdavalt paari protsendi laiuses koridoris.

„Tehinguni jõudmine ei ole kinnisvara müüja jaoks lihtne, kuid tehingute arv püsib siiski mõõdukalt hea. Tehingute arvu stabiilsus ei ole andnud põhjust kinnisvaramüüjatel hinnasõda algatada. Allahindlusi pakutakse, vahel võib-olla isegi märkimisväärsel määral, kuid kogu turu pakkumiste ega tehingute keskmine hind ei ole kannatada saanud,“ märkis Tarvo Teslon.

„Hetkel on turuosaliste lootus, et majanduskasv taastub aasta teises pooles ja intressimäär langeb allapoole, samuti jätkub keskmise palga kasv. Nende ennustuste baasilt võiks prognoosida, et finantskriisi järgse perioodiga võrreldavaid mitmekümne protsendi suuruseid allahindluseid elamispindade turul ei ole ega tule. Pigem jätkame 2024. a jooksul stabiilset hindade liikumist oluliste hinnavõngeteta nii üles- kui allapoole,“ prognoosis Tarvo Teslon.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Tarvo Teslon
Kinnisvaraportaal KV.EE