Viilkatusega kasvuhooned – 4 erinevat – AB Polari tootevalikust

Viilkatusega kasvuhooned toovad endaga kaasa mälestuse lapsepõlve aiapidudest ja suvest vanaema hoovis või vanemate suvilas. Niisugune ajatu disain kasvuhoone puhul on oma populaarsuse säilitanud ja pakub nostalgilist meeleolu ka tänapäevastele aiapidajatele. 

Traditsioonilise stiili vastupidavus ja esteetiline ilu muudab viilkatusega kasvuhooned ihaldusväärseks valikuks paljudele aianduse entusiastile. 

AB Polari valikus olevad viilkatusega kasvuhooned on tuntud oma kvaliteedi ja mitmekülgsuse poolest. Need pakuvad taimede kasvatamiseks ideaalset keskkonda ning on stiilseks lisandiks igasse aeda. 

Koostasime väikese ülevaate neljast erinevast tooteseeriast.

Kasvuhooneseeria KLASSIK – ideaalsed viilkatusega kasvuhooned aiakultuuride kasvatamiseks

KLASSIK kasvuhooneseeria loob praktilise ja vastupidava lahenduse aiapidajatele, kes soovivad luua optimaalseid kasvutingimusi mitmesugustele taimedele. 

KLASSIK viilkatusega kasvuhooned on valmistatud tsingitud terasprofiilist 40 x 40 mm, mis tagab tugeva ja korrosioonikindla raami. Kõikides mudelites kasutatakse vastupidavat polükarbonaati, mis lubab optimaalset valguse läbilaskvust ja pakub kaitset ilmastikutingimuste eest.

Lisaks on KLASSIK kasvuhoonel mitmed praktilised omadused, nagu täielikult või poolavatud uks ning aknad tagaosas ja eesukse juures. KLASSIK kasvuhooned on loodud kujundama looduslähedast keskkonda, mis soodustab taimede kasvu ja arengut.

Sama disain, erinevad vajadused – leia endale sobivaim

Kuigi kõik KLASSIK kasvuhoone mudelid jagavad sarnast disaini ja kvaliteeti, eristuvad nad peamiselt polükarbonaadi paksuse ja hoone mõõtmete poolest.

  • Polükarbonaadi paksus – valida saab 4 mm või 6 mm, et mõjutada valguse läbilaskvust ja kasvuhoone vastupidavust.
  • Mudelid erinevad ka mõõtmetelt, pakkudes erinevat ruumikust vastavalt sinu aia suurusele ja vajadustele. Valida saab 2,5 x 4 m või 3 x 4 m mõõtmetega viilkatusega kasvuhoone.

Ükskõik milline mudel ka valida, üks on kindel – AB Polari tootevalikus olevad KLASSIK seeria kasvuhooned pakuvad vastupidavust, funktsionaalsust ja taimedele võimalikult looduslähedast keskkonda.

HYBRID kasvuhooned – ehe näide sellest, millised parimad kasvuhooned olema peavad 

HYBRID kasvuhoonete seeria ühendab praktilise disaini koos esteetilise, funktsionaalse ja vastupidava konstruktsiooniga.

Taimed saavad tasakaalustatud kokkupuute päikesevalgusega tänu kombineeritud kahekihilistele tugevatele polükarbonaatpaneelidele katusepindadel. Seinapaneelid on aga läbipaistvad.

Kasvuhooned on varustatud kergesti paigaldatava galvaniseeritud terasest alusraamiga, mis tagab stabiilsuse ja vastupidavuse. Hingedega uks ja mitmed lisafunktsioonid suurendavad kasvuhoone kasutusmugavust, olles samal ajal vastupidavad ka talvistele ilmastikutingimusteleJust sellised omadusi pakuvad üksnes parimad kasvuhooned!

HYBRID kasvuhoonete sarnasused ja erinevused

Seega on kõik HYBRID kasvuhooned varustatud kahekihiliste tugevate polükarbonaatpaneelidega katusel ja kristalselt läbipaistvate paneelidega seintel ning galvaniseeritud terasest alusraamiga. 

Erinevate suuruste vahel valides saab leida just õige hoone vastavalt sinu vajadustele ja ruumile aias. 

HYBRID kasvuhooneid on saadaval suurustes alates 2,33 m² kuni 7,88 m², kusjuures suurel mudelil on kaks akent, mis tagavad parema õhuringluse ja võimaldavad reguleerida kasvuhoone sisekliimat.

Kõik HYBRID kasvuhooned on lihtsasti paigaldatavad, neil on kerged lükandsüsteemid ning ühesugused profiilid kõikidele positsioonidele, mis tagab mugava ja kiire montaaži. Lisaks on kasvuhoonetel vihmaveerennide süsteem, mis aitab juhtida vihmavee efektiivselt hoone ümbert eemale.

Rancher viilkatusega kasvuhooned – lihtne paigaldus ja vastupidav disain

AB Polari valikus on Rancher kasvuhooned (nii 7,1 m² kui ka 5,9 m² versioon), mis on lihtsasti paigaldatavad ja tänu alumiiniumkarkassile ka vastupidavad. 

Need viilkatusega kasvuhooned pakuvad taimedele tasakaalustatud päikesevalgust, kuna nende puhul on kasutatud kombineeritud kahekihilisi tugevaid polükarbonaatpaneele. 

Lisaks ühele lükanduksele ja kahele katuseaknale, mis tagavad hea ventilatsiooni, on mõlemad mudelid varustatud UV-kindlate polükarbonaadist plaatidega. Kaasas on ka koostamisjuhend. Mõõtude erinevus on vastavalt mudelile: 170 x 422 x 135/195cm 7,1 m² versioonil ja 190 x 310 x 124/195cm 5,9 m² versioonil.

Mõlemad Rancher kasvuhoonemudelid pakuvad niisiis sarnaseid eeliseid, nagu kergesti paigaldatav disain, tugev alumiiniumist karkass ja optimaalne päikesevalguse läbilaskvus polükarbonaadist paneelide kaudu. Lõplik valik sõltub peamiselt aiaomaniku ruumivajadusest ja eelistatud kasvuhoone suurusest.

Seinakasvuhooned – hea valik ruumisäästlikuks ja nutikaks aiapidamiseks

Seinakasvuhooned on suurepärane võimalus muuta hoonete seinad viljakaks aiaalaks. AB Polari e-poes on ruumisäästlikud kasvuhooned kenasti esindatud.

 

Vaatleme lähemalt kahe seinakasvuhoone HYBRID 3,04 m2 ja POLAR 2,3 m2 sarnasusi ja erinevusi.

Mõlema kasvuhoone ühised omadused:

  • Kerge paigaldamine – need on disainitud lihtsaks üles seadmiseks ja sobivad ideaalselt maja, garaaži või kuuri külge.
  • Läbipaistvad katuse- ja seinapaneelid – taimede tasakaalustatud kokkupuude päikesevalgusega, optimaalsed valgsolud.

Tasub tähele panna, et HYBRID mudel on veidi suurem, pakkudes taimede kasvatamiseks võrreldes POLAR mudeliga rohkem ruumi. 

Lisaks on HYBRIDil üks aknaluuk katusel, samas kui POLAR mudelil on üks katuseaken ja lükanduks, mis võimaldavad head õhuringlust. 

Erinevates kliimatingimustes on oluline arvestada ka lumekoormusega: POLAR mudel on konstrueeritud madalama lumekoormusega, mis tähendab, et talvel tuleb jälgida katusele kogunevat lund ning see vajadusel eemaldada. Seega, olenevalt ruumi suurusest, ventilatsioonivajadusest ja kliimatingimustest, saad valida endale sobivaima seinakasvuhoone. 

Kui sooviksid veelgi väiksemat kasvuhoonet rõdule või kingituseks, leiad AB Polari valikust ka need.

Kust osta kasvuhoone?

Kui oled otsimas kvaliteetset ja mitmekülgset viilkatusega kasvuhoonet, siis AB Polari e-pood on kindlasti üks hea võimalus, mida lähemalt uurida.

AB Polari lai valik erinevaid mudeleid pakub midagi igale aednikule. 

Olgu sul vaja suuremat või väiksemat kasvuhoonet, seinakasvuhoonet või klassikalist varianti – AB Polaril on see olemas. Tooted on tuntud oma vastupidavuse ja kvaliteedi poolest ning pakuvad taimede kasvatamiseks ideaalseid tingimusi. AB Polar on usaldusväärne aiatarvete e-pood, mis pakub professionaalset klienditeenindust ja kiiret tarnet kogu Eestis. Seega, kui otsid, kust osta kasvuhoone, vali AB Polar ja sinu aiatööd muutuvad lihtsamaks ja nauditavamaks.

 

Vaata lisaks:

https://abpolar.ee/uudised/kasvuhoone-paigaldus-ilmakaarte-suhtes-millega-arvestada/ 

https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/81837263/mida-kasvuhoones-kasvatada-millised-taimed-sobivad-kokku-milliseid-on-parem-kasvatada-eraldi 

https://kodu.postimees.ee/3985341/kevadet-pole-vaja-kutmata-vanas-kasvuhoones-saab-ka-talvel-taimi-kasvatada