Arco Vara aastakasum kujunes oodatust oluliselt kõrgemaks

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara 2023. aasta müügitulu kasvas võrreldes varasemaga 36% ja ulatus mullu üle 18 miljoni euro, teenides sealjuures 3,6 miljonit eurot puhaskasumit. Sel aastal jätkab kinnisvaraarendaja elamurajoonide arendamise ja padelikeskuse rajamisega Tallinnas ning eramute projektiga Bulgaarias.

“2023. aastal ületas Arco Vara oma eesmärke. Jõudsime sihiks seatud 20%-lise omakapitali tootluseni ja arendusvaldkonnas erakordse kasumimarginaalini,” kommenteerib Arco Vara juht Miko Niinemäe vastavaldatud majandustulemusi. Ta usub, et edu jätkub tänu ettevõtte tugevale kapitalipositsioonile nii finantsnäitajate kui ka personali poolest.
Eriti tulemuslik oli Arco Vara jaoks just eelmise aasta viimane kvartal, kus arendaja tütarettevõttel Arco Tarcil õnnestus ennetähtaegselt lõpetada oma esimene objekt, Kodulahe kvartali Rannakalda etapp, võimaldades arendajal aasta viimastel kuudel uutele koduomanikele üle anda 66 valminud korterit. “Läinud kvartalis algas Kodulahe Rannakalda kodude üleandmine, mis tagas kvartali kasumiks 4,5 miljonit eurot ja enam kui 17,5 miljonit eurot müügitulu,” täpsustab Niinemäe aasta viimase kvartali tulemusi ning lisab, et ühtlasi vormistati sel perioodil ka ligi 3 miljoni euro ulatuses uusi müüke.

Pirital, Kuldlehe butiikelamu projektis jätkusid 2023. aasta märtsis alanud ehitustööd vastavalt graafikule ning viis sealset ainulaadse arhitektuurilahendusega luksuslikku kodu valmivad juba 2024. aasta esimese kvartali lõpus. “Häid uudiseid raporteerime ka Bulgaarias ehitatavast Botanica Lozen Residences projektist, kus 16-st eramajast enamik on saavutanud täiskõrguse,” märgib arendusettevõtte juht. 2023. aasta lõpu seisuga on Bulgaaria eramute projektis müüdud 5 maja, mille eeldatav valmimisaeg on käesoleva aasta viimases kvartalis.

Arco Vara prognoosib käesoleva aasta müügituluks 25,2 miljonit eurot ja kasumiks 2,2 miljonit eurot. Sel aastal on kinnisvaraarendaja ja selle tütarettevõte Arco Tarc valmis alustama kahe järgmise elamuarenduse projektiga Tallinnas, nii Kodulahe kvartalis kui ka Harku järve kaldal. “Oleme ootusärevad meie detailplaneeringus olevate projektide osas, sest sooviksime Soodi 6 ehitustegevusega alustada juba 2024. aasta esimeses pooles ja Arcojärve arenduse esimese etapiga 2024. aasta lõpus,” avab Niinemäe eesolevaid plaane.

Lisaks rajab Arco Vara Põhja-Tallinnasse Kolde puiestee äärde ligi 2000 ruutmeetrise pindalaga kaasaegse padelikeskuse, mis valmib 2024. aasta lõpuks ja kus saab tegeleda nii harrastus- kui võistlusspordiga. “Hoone ehitab Arco Tarc ja keskust hakkab opereerima Padelstar,” täiendab Niinemäe.

Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.