East Capital Fund omandas 19 miljoni euro eest logistikapargi Riia lennujaama lähistel

Pilt on illustreeriv

East Capitali kolmas kinnisvarafond omandas pea 19 miljoni euro eest logistikapargi Riia lennujaama lähistel. Kuna antud piirkonnas on terav nõudlus kaasaegsete laopindade järele, siis on ka tehinguga omandatud park on täielikult välja renditud.

East Capital Baltic Property Fund III omandas 23 240 ruutmeetril laiuva “Lidostas Parksi” (tõlkes: Lennujaama Park), vastvalminud moodsate ja paindlike ning A-klassi energiatõhususega laohoonete kompleksi. Park on tänaseks täitunud rahvusvahelistele ja kohalikele ettevõtetega, kelle keskmine rendilepingu kestvus on üle 5 aasta. Kompleks on hästi ühendatud maanteega, mis viib kõigest 7 kilomeetri kaugusel asuvasse Riia kesklinna.

East Capital Real Estate’i tegevjuhi Madis Raidma sõnul on Riia logistikaturul suurepärased eeldused kasvuks, sest kõrge nõudlus on vabade pindade osakaalu surunud juba pea 3 protsendi piirimaile. „Suuremas plaanis usume, et logistikakinnisvara on vägagi atraktiivne, sest tarneahelates toimuvate muutuste ja e-kaubanduse kiire kasvu tõttu pole nõudluse kahanemist oodata,“ lisas Raidma.

Lidostas Parksi omandamisega kasvab fondi portfell kuuele kinnistule Riias ja Tallinnas. Tallinnas kuuluvad East Capital Baltic Property Fund III-le Vesse jaekaubanduspark, Hilton Tallinn Park hotell ning Nehatu logistikapark. Riias kontrollib fond lisaks Lidostas Parksile ka P5 logistikakeskust ning Galleria Riga kaubanduskeskust.

Kokku kuulub East Capital Real Estate fondile 195 000 ruutmeetrit kaasaegset logistikapinda.

Piche on Läti juhtiv, peamisel tööstuskinnisvarale spetsialiseerunud arendaja. Tänaseks on Piche üle andnud 80 projekti kogupinnaga 120 tuhat ruutmeetrit.

Tehingut finantseeris SEB pank ning nõustasid Vilgerts ja KPMG.

Taustainfo East Capital Baltic Property Fund III kohta:

East Capitali poolt 2015. aastal loodud kinnisvarafond East Capital Baltic Property Fund III investeerib kvaliteetsetesse ja usaldusväärsete rentnikega äripindadesse, mis asuvad atraktiivsetes asukohtades Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Fondi omakapital on 100 miljonit eurot ning see on suunatud institutsionaalsetele investoritele. Fondi varasemad investeeringud hõlmavad kolme kinnistut Eestis ja kahte Lätis. Tallinnas kuuluvad fondile Vesse jaekaubanduspark, Baltikumi esimene Hilton hotell ja Nehatu logistikapark; Riias omab fond P5 logistikakompleksi ja Galleria kaubanduskeskust.

Taustainfo East Capital Real Estate-i kohta:

East Capital Real Estate on juhtiv kinnisvara valdkonnas tegutsev varahaldusettevõte Baltikumis, mis investeerib ärikinnisvarasse, eeskätt büroo-, logistika ning jaekaubanduspindadesse. Ettevõte haldab kolme fondi, millele kuulub kokku 380 000 ruutmeetrit üüripinda koguväärtusega 420 miljonit eurot.