Elamispindade arendustegevus on aktiivne ka linnapiiri taga

Järjest lisanduvad uued korterelamute arendusprojektid annavad tunnustust, et elamispindade arendusturg on selgelt kriisist väljunud. Enamus arendustegevusest on koondunud Tallinna südalinna. Siiski võib uusi projekte leida ka linna piiri tagant. Rae valla uute elamispindade arendus on koondunud peaasjalikult Peetri külla.

Tallinna lähivaldadest on Rae vald üks atraktiivsemaid elamispindade arenduspiirkondi. Rae valla elamuarendus toimub pea eranditult Peetri külas. Peetri küla asukoha muudab magusaks asjaolu, et see asub Tallinna südalinnale nii kilomeetrites, kui ajaliselt mõõdetana märksa lähemal, kui mõnegi teise linnaosa kaugem ots.

Rae vallas on täna aktiivses pakkumises pisut üle 100 uue korteri, millest 80 asub Peetri külas. Rae valla keskmine uute korterite pakkumishind on 1150 €/m². Samasse suurusjärku jäävad ka Peetri küla pakkumishinnad.

Käesoleva aasta esimese nelja kuuga on maa-ameti andmetel Peetri külas tehtud 32 korteriomanditehingut. Keskmine uute ja vanemate korterite tehinguhind Peetri külas on käesoleval aastal olnud maa-ameti andmetel 1025 €/m², mis ületab kogu valla keskmist ligi 100 € võrra.

Arvestades asjaolu, et maa-ameti ruutmeetrihindades sisalduvad ka rõdud ja terrassid, siis tuleb tõdeda, et reaalsed tehingud tehakse Peetri külas pakkumishinnale lähedaste hindadega.

Viimane korterelamu arendusprojekt, mis Peetri külla on lisandunud, on Hausers Ehituse arendatav Salu tee 65 korterelamud. Sealne hinnatase 1000-1200 €/m² on mõistlikul tasemel ja jääb piirkonna keskmisele õigepisut alla.

Ajastuvaimule kohaselt on Salu tee 65 hoonete puhul tähelepanu pööratud energiakulu vähendavale soojustusele. Privaatse siseõuega Salu tee 65 projekti 18 korterist on tänaseks müüdud ja broneeritud 10 korterit.

Elamispindade arendustegevus on taaskäivitunud. Selle peamine rõhk on küll Tallinna südalinnas, kuid uusi elamispindu vajavad ka teised piirkonnad. Konkurentsivõimelise hinnaga hästi lõpuleviidud projektide jaoks jagub ka linna piiri taga ostjaid.

Hausers Ehitus: Salu tee 65 korterelamu Peeetri külas