Põhja-Tallinna tervisekeskus sai nurgakivi

Mapri Ehitus ja Vanalinna Ehitus ehitavad Põhja-Tallinna tervisekeskuse

Nurgakivi sai Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) uus tervisekeskus, mis ehitatakse endise Kopli polikliiniku asemele ja hakkab kandma nime Põhja-Tallinna tervisekeskus. 5,7 miljonit eurot maksma minevat tervisekeskust ehitavad Mapri Ehitus ja Vanalinna Ehitus

LTKH juhatuse esimehe Imbi Moksi sõnul on uude tervisekeskusesse planeeritud ruumid kaheksale perearstikeskusele, milles on nimistuga perearste kokku 12, samuti mitmetele LTKH eriarstidele ja erialaspetsialistidele.

„Praeguste plaanide kohaselt hakkavad lisaks perearstidele tervisekeskuses vastuvõtte tegema hambaarstid, endokrinoloog, nina-kõrva-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, nahaarst, taastusarst, psühhiaater, samuti õed, ämmaemandad, füsioterapeut, massöör ja psühholoog,“ ütles Moks. Ta lisas, et hoonesse on tuleb ka röntgen- ja ultraheliuuringute tegemise ja laboriuuringuteks vajalike proovide andmise võimalus.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse ehituse projektimeeskond on moodustatud Mapri Ehituse ja Vanalinna Ehituse töötajatest ning kõik olulisemad otsused tehakse ühiselt. Keskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitekt Indrek Saarepera (OÜ Arhitektuuribüroo Visuaal), projekteeris Esplan OÜ.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht ütles, et perearstiteenus ja laiemalt tervisekeskus peab olema inimese lähedal ja kvaliteetne. „Tunneme nüüdisaegse tervisekeskuse vajadust omal nahal, sest meie ehitusettevõttes on taas beebibuum,“ rääkis ta. Põhja-Tallinna tervisekeskus on eraklientidele keskendunud Mapri Ehitusel üks suurimaid riigihankeid.

“Me teeme riigihankeid harva, kuid hästi. Meid kutsub ehitama huvitavaid ja inimestele vajalikke hooneid. Mis puutub aga ehitusturgu, siis on koroona tõttu edasi lükatud tööd uuestikäivitunud, väga suurt langust täna ei paista ning turul on tööd piisavalt kõikidele, ” räägib Tarmo Roos.

Kaidur Karba, Vanalinna Ehituse juhatuse esimees ütleb, et hoone on projekteeritud tervisekeskuse vajadusest lähtuvalt ja see tähendab tavapärasest suuremat rõhku eriosatöödel. Spetsiaalsed tehnosüsteemid luuakse hambaravile, samuti on arvestatud kiiritust kinnipidavate avatäidete ja seintega. „Hoone energiasäästlikkust aitavad saavutada päikesepaneelid katusel ning fassaadi külge integreeritud päikesekaitse ribid. Projekteeritud ventilatsioon on sobiv ka koroonaviiruse levimisviise arvesse võttes,“ lisas Kaidur Karba.

Mõlemad ehitusfirmad on seda meelt, et tellija panus projekteerimisse on olnud märkimisväärne ning kergendab seeläbi tööd ehituslikus etapis.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse rajamine rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja samuti LTKH omavahenditest. Ligi 5500 ruutmeetri suuruse tervisekeskuse ehitus läheb maksma ca 5,7 miljonit eurot.

Plaanide järgi valmib tervisekeskus 2021. aasta teises pooles.