Arco Vara rajab Leningradi oblastisse elamurajooni

Täna jõustus Arco Vara tütarettevõtte Arco Investeeringute AS’i sõlmitud koostööleping Leningradi oblastisse 63 hektarilisele maa-alale kompleksse elamurajooni rajamiseks. Ulatuslik kinnisvaraprojekt, mille projekteerimist ja ehitust Arco Investeeringute AS juhib, kerkib Venemaal Sankt-Peterburgi vahetus läheduses, Sertolovo linna lääneosas, Tšjornaja Retška piirkonnas.

Koostöölepinguga on planeeritud 250-300 ühepereelamu ning 10 ridaelamut, kokku ca 150 korteriga, ehitus. Elamurajooni rajatakse ka kaubanduskeskus üldpinnaga ca 3500m2 ning lasteaed. Projekti kestuseks on ette nähtud 48 kuud. Projekti rahastab Haddox Enterprises Ltd.

„Peterburi eramuarenduse nõudlus on jõudnud tasemele, kus kliendid soovivad enamat kui lihtsalt krunti – vajatakse nii terviklikult väljaarendatud infrastruktuuriga rajoone kui põhjamaisesse kliimasse sobivaid ökonoomse energialahendusega elamuid,“ kommenteeris Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere sõlmitud lepingu tausta ja lisas: „Arco valiti välja kui üks väheseid suurte kvaliteetsete eramupiirkondade arendamise kogemusega ettevõte.  Lepingupartneri Haddox Enterprises Ltd ja Arco Investeeringute vahel on varasema koostöö kogemus Tallinnas, kus Haddoxi sidusettevõtte ostis Arco Vara poolt arendatud Alasniidu Lasteaia PPP projekti.“

Peterburi linna on viimase kahe (2002 ja 2010) rahvaloenduse vahel ametlikel andmetel lisandunud 187 500 elanikku ning eluasemete nõudlus on linnas ja selle lähiümbruses jätkuvalt tugev.

Arco Investeeringute AS on 100% Arco Vara tütarettevõtte, mille kogemuste hulka kuulub enam kui 600 eramukrundi väljaarendamine Eestis ja Lätis, tuntuimad neist on Veskimöldre ja Merivälja Tallinnas ning Mazais Baltezers Riias.

Arco Vara on Baltimaade üks juhtivaid kinnisvaraarenduse ettevõtteid, asutatud 1992. aastal. Ettevõtte põhitegevus on kinnisvaraarendus, mida toetavad vahendamine, hindamine, ehitus ja kinnisvarahaldus.
Firmal on esindused 17 linnas Eestis, Lätis, Ukrainas ja Bulgaarias.

 

Lisainformatsioon:

Lembit Tampere
Juhatuse esimees
Arco Vara AS
Tel: +372 614 4630
lembit.tampere@arcovara.ee
http://www.arcorealestate.com

 

Allikas: Arco Vara AS