Baltikumi suurim logistikapindade omanik East Capital alustab arendustegevusega ning omandas Rae vallas 30 hektarilise maatüki

Seni pigem valmis objekte kokku ostnud fondivalitseja East Capital Real Estate on sisenemas kinnisvaraarendusse ning omandas selleks Tallinna külje all Rae vallas 30 hektarilise maatüki. Maatükile rajatav logistikapark asub Tallinna ringtee ning Tartu maantee ristumise piirkonnas – selle naabrusesse rajatakse lähiaastatel ka IKEA keskus.

East Capitali portfellis on tänaseks üle 200 tuhande ruutmeetri logistikapinda terves Baltikumis ning umbes aasta tagas omandas East Capital Baltic Property Fund III 23 tuhande ruutmeetrise Lidostas Parks logistipargi Riia Lennujaama lähinaabruses. Ettevõte soovib pakkuda kaasaegseid ja paindlikke lahendusi nii logistika- kui ka kergetööstusettevõtetele nin

Martin Otsa, investeeringute juht, East Capital Real Estate
Martin Otsa, investeeringute juht, East Capital Real Estate

g Rae valda rajatava logistikapargiga kasvaks East Capitali logistikaportfelli 350 tuhande ruutmeetrini.

„Keskendume teadlikult logistikasektorile, sest viimased aastad ning pandeemia on muutnud või muutmas paljude ettevõtete ärimudeleid. Sellega seoses kasvab vajadus logistikapindade ja -lahenduste järele, mis rahuldavad e-kommertsi ning viimase miili logistika valdkonna vajadusi,“ selgitab East Capitali investeeringute juht Martin Otsa.

Otsa sõnul on nii arendajad kui ka investorid logistikakinnisvaras järjest aktiivsemad, sest võrreldes teiste kinnisvarasegmentidega pakub logistika- ja kergetööstusega seonduv kinnisvara kõrgemat kasumlikkust ning kiiremat varade väärtuse kasvu. Seda kinnitavad ka värsked uuringud, mille kohaselt eelistavad investorid varaklassidena eeskätt tervishoiu- ning logistikaga seotud kinnisvara. „See trend kirjeldab kindlasti ka paljude siinse regiooni turuosaliste edasisi käike,“ ütles Otsa.

Otsa tunnistab, et seni peamiselt valmis kinnisvaraobjektidesse investeerinud fondivalitseja jaoks on sisenemine kinnisvaraarendusse uus peatükk. „Enamasti oleme eelistanud investeerida objektidesse, kus on üürnikud juba sees. Kuna piisavalt atraktiivseid ning kaasaegseid objekte leidub selles segmendis järjest vähem, otsustasimegi hakata ise arendama,“ ütles Otsa, kelle sõnul annab East Capitali pikaaegne ja lai kogemus ärikinnisvaras arenduseks head eeldused.

Rae vallas asuv maatükk omandati läbi valla korraldatud avaliku oksjoni ning tehingut rahastas East Capital Grupp.