KV.EE: Elamispindade hinnad püsivad paigal

Portaal KV.EEElamispindade pakkumishindade muutust kajastav KV.EE Indeks näitab 79,4 punkti. See on 8,5&% aastatagusest kõrgemal. Viimase kuuga on indeks kerkinud 0,4%.

Olukorras, kus elamispindade hinnad praktiliselt paigas seisavad on indeksi muutuste taga struktuursed nihked pakkumistes. Tallinnas on arendusturg aktiivne. Portaali KV.EE müügipakkumistesse lisandub uusi kalleid kortereid, mis kogu pakkumiste hulga keskmist hinda ülespoole kergitavad.

Tallinn oma pakkumiste mahuga on sedavõrd suur Eesti kinnisvaraturu piirkond, et see mõjutab olulisel määral kogu Eesti elamispindade pakkumishindade liikumist jälgivat indeksit. Nii kerkib KV.EE müügipakkumiste hinnaindeks vaatamata asjaolule, et reaalsete tehingute hind seisab paiga.

Pakkumishinnad kerkivad vaatamata pakkumiste arvu suurenemisele.

Uusi pakkumisi lisandub portaali KV.EE stabiilselt, kuid siiski oluliselt aeglasemalt kui möödunud 2014. aastal. See tähendab, et hinnasurve elamispindade pakkumisele suureneb, kuid hinnasurve kasv on aeglane ega ole veel hindu allapoole pressinud.

Vaadates KV.EE pakkumishindade kõrval tehinguhindu võime me Tallinnas näha tavapärast hinnadünaamikat, mis sõltub paljus tehingute arvust ja nende jagunemisest uute ja vanade korterite vahel. Mingist hinnalangusest me täna Tallinna baasil rääkida ei saa.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks