KV.EE kinnisvara-podcast: ärikinnisvaraturu ohud ja võimalused

KV.EE KinnisvarapodcastKV.EE kinnisvara-podcast’i 71. osas võtame vaatluse alla ärikinnisvaraturu. Räägime RE Kinnisvara juhtiva konsultandi ja partneri Andi Pleskovski’ga selle sektori ohtudest ja võimalustest, muredest ja rõõmudest. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.

Saate avame makromajanduse hetke kõige olulisemate teemade loeteluga. Andi Pleskovski toob välja, kuidas mõjutab makrokeskkond ärikinnisvaraturu toimimist.

Seejärel vaatame ärikinnisvara nõudluse poolt. Andi Pleskovski kõneleb, millised trendid valitsevad ärikinnisvara üürnike seas. Seejärel arutame saates pikemalt, mis toimub ärikinnisvara pakkumise poole – millised on mahud, kui palju viimastel aastatel on uusi büroopindasid turule juurde tulnud ja kui palju tuleb veel sel ja järgmisel aastal juurde?

Mööda ei saa minna ärikinnisvara üürihindadest. Siin räägime konkreetsemalt büroode hindade viimaste aegade muutustest ja sellest, millised võiksid olla edasised hinnatrendid.

Eraldi tuleb kõne alla ärikinnisvarainvesteeringute sektor. Andi Pleskovski kirjeldab, milline on turu tehingute maht, kas turul on paanikamüüke ja olulisi allahindlusi ning kuhu suunas on tehinguteturg lähivaates liikumas.

Saate lõpus ei jäta külaline kuulajaid ilma omapoolsest soovitusest, mida kinnisvaraturu osalised võiksid majanduse keerulisematel aegadel arvesse võtta.

Kui soovite tutvuda podcastis mainitud RE Kinnisvara turuülevaatega või tekkis muid küsimusi seoses ärikinnisvara turuga, kirjutage palun [email protected].

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. 71. saates on külas RE Kinnisvara AS juhtiv konsultant ja partner Andi Pleskovski. Andiga räägime ärikinnisvaraturust. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].