Narva Gate pressiteade 11.09.2012

Kreenholmi arendaja Narva Gate kutsub Sisekaitseakadeemiat Narva

Kreenholmi maa-ala arendusega tegelev OÜ Narva Gate kutsub Sisekaitseakadeemiat Narva. Ettevõte on valmis investeerima Georgi vabrikusse 38 miljonit eurot ning andma selle Sisekaitseakadeemiale pikaajalisele rendile.

Jaanus Mikk, Narva Gate OÜ tegevjuht: „Tegime möödunud aasta lõpus Riigi Kinnisvarale omapoolse pakkumise. Meediast on olnud kuulda, et kolimine võib minna maksma kuni 100 miljonit eurot. Meie pakkumine oli 38 miljonit eurot. See sisaldas meie territooriumil oleva ajaloolise Georgi vabriku renoveerimist, uue õppehoone ja staadioni ehitamist. Meil on olemas taristu koos hoonete ja kõigi kommunikatsioonide ning ligipääsudega. Akadeemia saab niimoodi omale konkreetse asukoha, kus kõik vajalik on samas kohas. Narva ootab Sisekaitseakadeemiat – see elavdab siinset elu märkimisväärselt, andes linnale töökohti ja olles impulsiks Kreenholmi edasisele arengule. Samuti tooks see samm oluliselt rohkem Eesti riiki Narva.“

OÜ Narva Gate on suuteline Sisekaitseakadeemiale vajalikud hooned välja ehitama kahe aastaga, detailplaneering on kehtestatud.

Georgi vabrik asub Georgi saare Narva väiksema kose ääres ja selle projekteeris Paul Alisch (1899).

23. augustil kinnitas Narva Linnavolikogu arendaja OÜ Narva Gate algatatud Kreenholmi maa-ala detailplaneeringu, mille järgi jagatakse olemasolevad kinnistud 70 uueks sotsiaalmaa, liiklusmaa, elamumaa, ärimaa ja veemaa sihtotstarbega krundiks. Planeeringu koostaja on Sweco Projekt, projekti mahulise osa autor on Allianss Arhitektid.

OÜ Narva Gate on Rootsi investeerimisfirma Gabrielsson Invest AB ja Rootsi kinnisvarafirma CA Fastigheter AB ühisfirma.

 

Allikas: OÜ Narva Gate