Uus Maa alustas unikaalsete loft-korterite müüki

Uus Maa Kinnisvarabüroo alustas Tallinna vanalinna naabruses, aadressil Kotzebue 29 ja 31 asuva unikaalse KaDeWe elamukompleksi müüki. Endistesse tubakavabriku paekivihoonetesse rajatakse 11 kvaliteetset loft-korterit*.

Korterite müügiga tegelev Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Margit Sild kommenteerib: „Tallinna linnapildis on seda tüüpi arendusprojektid, mis väärtustavad tööstusarhitektuuri elukeskkonnana, haruldased. Antud elamukompleks on tavapärastest tööstushoonetest, kuhu on loodud korterid, väiksem ning intiimsem. Ühes majas on vaid viis ja teises kuus korterit. Osadel korteritel on ka rõdu või terrass.”

„Arvestades müüdavate korterite omanäolisust, siis pakume müügiks kortereid valge karbi kujul, kuid ostjatel on võimalik tellida lisatasu eest viimistlus, mille teostavad meie maja koostööpartnerid, sisearhitektid Gert Sarv (firmast November) ja Galina Burlakova (firmast Pink), kes teevad sisekujundusprojekti n-ö rätsepatöö meetodil, vastavalt ostja soovidele ja vajadustele,“ lisas samuti projekti müügiga tegelev Uus Maa Põhja-Tallinna maakler Kristel Janno.

Kõrvuti asetsevad kolmekorruselised paekivist majad ehitati 1927. aastal tubaka- ja sigarivabriku KaDeWe jaoks. 1930. aastal planeeriti samadesse hoonetesse laudsepa töökoda, 1935. aastal aga juba rõivavärvitööstust. Veel hiljem meisterdati hoonetes raudvoodeid ning traatvõrku.

Nüüd rajatakse majadesse aga 11 korterit üldpinnaga 31-125 m². Arhitekt on lähenenud hoonetele pieteeditundega – paekiviseinad puhastatakse ja kipsplaati kasutatakse täpselt nii palju kui hädapärast vaja.

Renoveeritavad hooned asuvad Tallinna keskinna külje all, Kalamaja asumis, Kopli ja Kotzebue tänava nurgapealse kinnistu hoovialal, kuhu pääseb nii Kotzebue kui ka Kopli tänavalt. Arendaja on planeerinud hoovi ka sobiva haljastuse, mis annab kompleksile hubasuse ja roheluse.

2014. aasta suvel valmivate hoonete arendaja on Kopli Loftid OÜ, ehitustöid teostab Mitt & Perlebach OÜ.

*Loft- ehk korter tööstushoones.

 

Allikas: Uus Maa Kinnisvarabüroo