5 nippi, kuidas luua oma kodus õnnelikum elukeskkond

1. Värsked lilled
Feng shui õpetus on arvamusel, et õnn saabub teie koju siis, kui teie kodus on värsked lilled, kuid  kindlasti ei tohi olla neil okkalisi varsi, mis takistavad energia voogamist.

tulbid vaasis

2. Värvitud uks
Arvatakse, et sinu õnne määrab, mis värvi on sinu kodu uks. Feng shui kohaselt peaksid lõunasse jäävad uksed olema värvitud punaneks või oranžiks. Põhja poole  jäävad uksed aga olema sinist või musta värvi, läänes olevate uste jaoks on parim värv hall või valge ja ida poole olevate uste õnnevärv on pruun või roheline. Kuigi Eestis just tihti oranži värvi ust ei kohta, siis ehk aitab ka näiteks see kui uksele panna õnnevärvis korteri number.

punane number

3. Mööbli paigutus
Usutakse, et kui paigutad oma mööbil ringikujuliselt, aitab see kaasa postiivse energia ringlemisele sinu kodus. Hea energia saavutamiseks magamistoas tuleks voodi sättida diagonaalselt magamistoa uksega.

4. Hobuseraud
Paljudes kultuurides usutakse, et hobuseraua paigutamine ukse kohale toob õnne majja. Küll ollakse eriarvamusel, et kas ta peaks olema suunaga üles- või allapoole. Mõned usuvad, et ülespoole suunatuna hoiab õnne majas kinni ning see ei kuku seal välja, teised aga arvavad, et alla suunatuna  langeb õnn nende peale, kes uksest sisse tulevad.

hobuseraud

5. Unenägudepüüdja
Põlisameeriklaste uskumuse kohaselt aitab magamistuppa paigutatud unenägudepüüdja kaitsta halbade unenägude eest.

unenäopüüdja

Mõelge postiivselt
Head mõtted loovad positiivsema kodu ja rõõmsama elukeskkonna.

õnn(4)