East Capital Real Estate omandab Rae vallas asuva 33 000 ruutmeetriseVia 3L logistikakompleksi

Kinnisvarafond East Capital Real Estate IV on sõlminud kokkuleppe Tallinna külje all asuva logistikakeskuse Via 3L omandamiseks ettevõttelt Loginvest, mis kuulub Jungent Grupi ja Via 3L logistikateenuste kontserni. Jungent grupi valdusettevõte jääb hoone pikaajaliseks üürnikuks ning Via 3L jätkab hoones tegutsemist.

Tegemist on kolmanda investeeringuga East Capital Real Estate IV fondi portfellis, mille fookuses on kaasaegsed äri- ja logistikapinnad Baltimaades ja Kesk-Euroopas. Fondi varasemad investeeringud on SEB peakontor Tallinnas ja Jankiskiu logistikapark Vilniuses. Kokku kavatseb fond investeerida Baltikumi ärikinnisvarasse 400 miljonit eurot.

Via 3L on kaasaegne logistikapark suurepärase asukohaga Tallinna ringtee serval, mis tagab väga hea ligipääsetavuse nii peamagistraalidelt, sadamatest kui lennujaamast. Logistikapark ehitati kahes etapis   2006. ja 2014. aastatel ning väjaüüritava pinna suuruseks on ligi 33 000 m². Tegemist on sales-lease-back –tüüpi tehinguga, kus senine hoone omanik Jungent grupp jätkab pärast müügitehingut seal tegutsemist pikajalise üürilepingu alusel.

East Capital Real Estate on ligi 240 000 m² Baltikumi üks suurimaid lao- ja logistikapindade varahaldureid ning meil on hea meel, et ettevõtte portfell täienes järjekordse kaasaegse logitikakompleksiga Tallinna tuiksoonel ja Via 3L jätkab hoones pikaaegse rentnikuna,“ ütles East Capital Real Estate AS tegevjuht Madis Raidma.

Tehingut finantseerib SEB ja protsessi nõustasid ostja poolel Ellex Raidla ning müüja poolel Walless ja Redgate Capital koostöös Newsec Baltics`iga. Tehing jõustub pärast konkurentsiameti loa saamist ning hind jääb vastavalt poolte kokkuleppele konfidentsiaalseks.