Kinnisvaraportaal: kõrge pakkumiste arv hoiab elamispindade hinnad kontrolli all

KV.EE pakkumiste indeks, mis näitab elamispindade müügipakkumiste arvu, on viimase poole aasta jooksul stabiliseerunud tasemel pisut üle 100 punkti. Pakkumiste arvu nii kõrgel tasemel püsimine on pannud hinnatõusule pidurid peale.

Hetkel on suurima kinnisvaraportaali KV.EE pakkumisindeksi väärtus 101,4 punkti, mis tähendab, et pakkumisel olevate elamispindade arv on 18 827.

KV.EE juht Tarvo Teslon: „Nii kõrgel tasemel stabiliseerunud elamispindade müügipakkumiste taga on paljus aktiivne uusarendus eelkõige Tallinnas-Tartus. Enamasti toob uue korteri ostja pakkumisse oma vana elamispinna, mis hoiab pakkumiste arvu kõrgel.“

Kõrge elamispindade pakkumiste arv hoiab nii pakkumis- kui reaalsed tehinguhinnad kontrolli all. KV.EE indeks, mis kajastab elamispindade pakkumishindu portaalis KV.EE on viimase poole aasta jooksul püsinud üsna samal tasemel 83 ja 86 punkti vahemikus.

„Arenduse aktiivsuse kokkukuivamist oodata ei ole ja endiselt näeme üksteise järel turule tulevaid värskeid korteriprojekte. Nii ei ole sugugi põhjust oodata, et elamispindade pakkumine peaks vähenema hakkama. Kõrge pakkumiste arv hoiab kinnisvarahindadel survet ega lase neil lähitulevikuski tõusma hakata,“ selgitas Teslon.

Siiski ei ole pakkumiste arv Tesloni hinnangul nii suur, et peaks prognoosima hindade langust. Tema sõnul leiab enamus uutest arendusprojektidest ostja üsna mõistliku ajaga, kuna paigal seisvate kinnisvarahindade kõrval on palgad jätkuvalt kiires tempos kasvanud.

KV.EE on Eesti suurim kinnisvaraportaal, mida külastakse igas kuus üle 600 000 korra. Eesti Kinnisvarafirmade Liidu 2016. a. uuringu järgi on KV.EE kõige populaarsem kanal kinnisvarapakkumiste otsimiseks ning seda eelistab 58% eestimaalastest.

 

KV.EE indeks