KV.EE Indeks: Koroona mõju veel KV.EE Indeksis ei peegeldu

Kinnisvaraportaal KV.EEEesti elamispindade pakkumishindade liikumisi peegeldav KV.EE Indeks liigub endiselt vaikses tõusutrendis. Indeks 108,8 punkti on aastatagusest 4,2% kõrgemal. Koroonaviiruse mõju ei ole hetke seisuga indeksisse veel jõudnud.

KV.EE Indeksi arvutusbaas on elamispindade müügipakkumised kinnisvaraportaalis KV.EE. Täna on müügipakkumiste hinnad endiselt enam-vähem samal tasemel, kus need on olnud viimaste kuude vältel.

Tänaseks on koroona löönud paugu tööhõivesse ehk inimeste sissetuleku teenimise võimesse. Loogiline on eeldada, et see mõju jõuab lähikuudel ka elamispindade pakkumishindadesse. Mõju saab olema suurem või väiksem sõltuvalt sellest, mis ajaga koroona viirus kontrolli alla saadakse ja millal hakkab majanduselu liikuma tavarütmi taastamise suunas.

Eeldada võime elamispindade ostjate arvu vähenemist ja sellest tulenevat tehingute arvu vähenemist. Sellest tulenevalt hakkab kinnisvaraportaalis KV.EE pakkumiste arv suurenema. Kiiremini võiksid mõjud paista välja üürituru pakkumiste hindadest ja pakkumiste arvust. Aeglasemalt jõuavad muutused inertsemasse ehk turumõjutustele aeglasemalt reageerivasse ostu-müügi sektorisse.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.