Mapri Ehitus ehitas Viimsisse Karulaugu Spordikeskuse

Mapri Ehitus rajas Viimsisse kaasaegse Karulaugu Spordikeskuse. See on 11 300 ruutmeetrine täismõõtmetega pallimängude väljaku ja tenniseväljakutega paljude funktsioonidega spordihoone

Viimsi kooli kõrval asuvas spordihoones on täismõõtmetega pallimängude väljak koos tribüünidega kuni 1000 pealtvaatajale, 4 tenniseväljakut, ruumid fitnessklubile koos jõusaali ja rühmatreeningute saalidega, tantsusaalid, maadlussaal ning riietusruumid nii staadioni kui ka spordihoone treeningvõimaluste kasutamiseks. Tenniseväljakutele on paigaldatud Australian Open’iga analoogne väljakukate. Hoones on 23 riietus- ja pesuruumi, 9 sauna ja lõõgastusala koos 12 kohalise mullivanniga. Karulaugu Spordikeskus toob kokku vähemalt 15 spordiklubi rahva ning annab võimaluse kasutada ühiselt hoones koha leidnud spordimeditsiini sihtasutuse teenuseid. Toitlustaja on spordihoones Reval Cafe.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht: “Karulaugu Spordikeskus on  projekteerimise ja ehitustöövõtu meetodil valminud ehitis, mis täiendab meie rajatud spordikeskuste rida. Hoone on rajatud betoonkarkassil ning vastavalt kasutusomapärale kasutati suurte sillete teostamiseks järeltõmmatud vahelae lahendust. Hoone kõrgus ning kuju olid eelnevalt määratud, seega tuli inseneridel leida eri nõudmistega spordiruumidele parimad lahendused. Eestis esmakordselt lahendati tenniseväljakute küte laekassettidega kiirgusküttel. Tennise- ja korvpalliväljakud on varustatud kõrgekvaliteetsete LED valguslahendustega Soome tootjalt. Analoogsed lahendused on kasutuses Kalevi Spordihallis ning Tondiraba Jäähallis.”

“Karulaugu spordikeskus on hea näide erasektori kaasamisest, et täita neid soove, milleks avalikul sektoril alati ei pruugi ressursse jaguda. Maprile oli projekti läbi viimine huvitav ja tulvil väljakutseid, sest kuni valmimiseni tuli teha muudatusi. Spordikeskuse valmimise märksõnad olid järjepidev suhtlemine ja kõigi osapoolte väga hea koostöö,” lisab Tarmo Roos.

Marek Kaleta, Karulaugu Spordikeskuse juhatuse liige: “Viimsi on kiirelt arenev omavalitsus ja on väga tore, et tekkis võimalus kaubakeskuste kõrval rajada spordikeskus. Nii koolilapsed kui ka harrastussportlased saavad tenniseväljakutel, pallisaalis ja fitnessklubis usinalt harjutada. Kõrval staadionil treenivatel kergejõustiklastel tekkis võimalus tulla keskusse pesema ja saunatama. Ja tugitoolisportlastel on meie tribüünidelt hea korvpalli vaadata.”

“Oleme rahul ehitajaga, kes turu ülekuumenemise ja tööjõu puuduse tingimustes tegi väga korralikku tööd,” märgib Marek Kaleta.

Mapri Ehitus OÜ tegevusalad on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus ning betoonitööde teostamine. Mapri Ehituse 2017. aasta ehitustööde maht oli 63,5 miljonit eurot, ettevõte annab tööd ligi 100 inimesele.

Mapri Ehitusel on tänavu töös mitmed ehitusobjektid üle Eesti: WoHo kvartali 2. kõrghoone ja Metalli tn 5 büroohoone Tallinnas, Tulivee salapiiritusmuuseum ja kontserdikeskus Lüganusel, Milremi remondihall Tapal, kortermajad Pärnus ja Tartus.